Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna filmilinnak ehitatakse täielikult klaasist, et iga nurga peal saaks filmida neid stseene, kus keegi mõtliku näoga aknast välja vaatab

jagamist

Tänasel riigikogu istungil otsustati, et Tallinna filmilinnak lisatakse riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamise pingeritta. Samuti otsustati, et ehitis tuleb täielikult klaasist, kus iga nurga peal saaks filmida neid stseene, kus keegi mõtliku näoga aknast välja vaatab.

Kultuuriminister Anneli Oti sõnul on kalanäoga aknast väljavaatamine iga Eesti filmi firmamärk ja alustala ning just seetõttu taoline otsus ka tehtud sai.

Eestlane ei tunneks selleta filmi ära

„Riigikogu otsus on filmitööstuse arengu tagamiseks hädavajalik,” märkis kultuuriminister.

“Iga eestlane teab kinno minnes, et õige Eesti film on see, kus filmi peategelane seisab vähemalt tund aega kuskil vihmase akna taga, vahel ka suitsetab ning vaatab mõtliku pilguga välja,” selgitas ta.

“Juhul, kui me filmilinnakule raha poleks andnud, oleksid taolised stseenid võib-olla üldse välja surnud ja kes siis neid filme üldse vaataks?” küsis Anneli Ott. “Äng on iga Eesti filmi alustala.”

„Edasised arutelud peavad otsustama, millise prioriteetsusega Eesti kultuurkapital üleriigilise tähtsusega objekte rajama hakkab. On oluline, et filmilinnak valmiks võimalikult kiiresti, et filmitegijad saaksd hoone iga klaasist nurga peal antud stseeni filmida.”

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

1 kommentaar

  • Estonie Noir

    16. sept. 2021 - 19:34

    Lisaks on filmilinnakusse dünaamiliste stseenide jaoks vaja ka pikki käiguteid (nii sise- kui välitingimustes), kus tegelane saab tühja (või siis sügavmõttelise, kuidas keegi parasjagu näeb) pilguga punktist A punkti B tammuda.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles