Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna huligaanid ahastuses: me ei suuda eales nii palju tõukse lõhkuda kui tartukad

Tallinna kaakidel on ainult tühjad pihud ja tühjad pilgud. Rattaid lõhkumiseks saada on praktiliselt võimatu.
jagamist

Tallinnas alustasid korraga kaks ettevõtet elektrirataste ja tõukside pakkumist ning kontoritöötajad rabavad neid kui sooje saiu. See on omakorda ajanud ahastusse pealinna huligaanid, kes kurdavad, et neil lihtsalt polegi midagi lõhkuda.

Viimase kuu jooksul on Tallinnas hakanud pakkuma elektritõukerataste rentimisvõimalust nii Bolt kui Citbybee. Kokku on rattaid ringluses üle 200.

Valgekraed rabavad tõukse nagu hullud

„Me oleme ausaltöelda šokis ja ahastuses kui nüüd välja öelda see. Tõelises ahastuses!“ kirjeldab tõuksidefitsiiti Marco-Rögabert (16), kes on huligaansustega tegelenud juba üle 10 aasta.

„Me jookseme kambaga mööda linna nagu hullud ja püüame leida neid tõukse, mida lõhkuda aga iga kord kui jõuame järgmisesse laenutuspunkti, on see tühjaks tehtud ja meie silme all sõidab järgmine kontorirott, suur irve näol, viimase tõuksiga minema,“ sõnab pettunud Marco-Rögabert.

Teenekal huligaanil Marco-Rögabertil on häbi ja ta ei soovi oma näoga meedias esineda.

„Uudistest lugesime, et linnas on mitukümmend laenutuspunkti ja üle 200 tõuksi aga me pole siiamaani saanud mitte ühtegi ratast oma kätte. MITTE ÜHTEGI! Kuidas saab nii olla? Tartu omad lõhkusid esimeste päevadega ära kümneid rattaid aga meil on toimunud ainult üks lõhkumine ja sellegi korraldas mingi purjus kontorirott, mitte meie gängist keegi,“ nuttis Marco-Rögabert.

Häbi tartukate ees on suur

„Ma olen Tartu vanglas huligaansuste eest istunud ja seega vanglaeluga kursis. See ei olnud mingi meelakkumine seal. Vanglas olles lugesin sellest, kuidas Tartu omad rattaid lõhkusid ja näpud sügelesid nii hullusti, et hakkasin isegi igavusest  lusikaga kongiseina kraapima. Enne kui arugi sain, olin end juba betoonist läbi kraapinud ja täiesti juhuslikult põgenesin ka vanglast,“ kirjeldab vanglaelu elanud pikaaegse huligaani staažiga Ulf-Dildomar Reedik (24).

Huligaanide märg unenägu – vabad rattad, mida retsida. Kahjuks on nad sellist olukorda näinud ainult pildi pealt.

„Kui välja sain, sõitsin kohe Tallinna, et oma endise eluga jätkata siin. Esimene mõte oli muidugi rattaid lõhkuma hakata, sest neile Tartu kaakidele tuleb ju koht kätt näidata. See on mingi pikem vimm kahe linna pättide vahel, te ei saaks niikuinii aru,“ märkis Ulf-Dildomar.

Huligaane ärritab ka rendirataste kallidus

„Ja mis mind Tallinnas ees ootas?? Tühjus, TÜHJUS, ma räägin. Ei ole rattaid ega midagi. Tartukad saadavad pidevalt pilte ja statistikat, et kui palju nad jälle nädalaga ära lõhkunud on neid ja meie vajume iga kord häbi pärast maa alla ja saadame mittemidagiütlevaid emojiisid vastu neile,“ kirjeldab noormees Tallinna huligaanide rasket elu.

Ulf-Dildomar ja teised kaagid valves rattarendi laenutuspunktis. Seni pole neil õnnestunud saada ühtegi ratast enda valdusesse.

„Me pole küll veel ühegi rattaga sõita,vabandust, ühtegi ratast lõhkuda saanud aga oleme näinud rendihindu. Jeesus kristus, sa näed aga ei kavatse müristada – tõukeratta lahti lukustamine maksab 50 senti ja iga kasutatud minut 10 senti. Näiteks 10-minutiline sõit, millest piisab paari-kolme kilomeetri läbimiseks, maksab sõitjale 1,5 eurot. Kas see on normaalne vä? See on ju puhas röövimine päise päeva ajal aga seda ei tee meie, vaid hoopis rattafirma,“ ahastab ratta kalliduse üle Ulf-Dildomar.

„Kuidas me saame efektiivselt tegutseda kui me ei suuda neid rattaid isegi rentida. Olukord on halb ja hetkel meie mingit head lahendust ei näe,“ lisab Ulf-Dildomar.

SEOTUD LOOD:

Šokk Taaralinnas Tartus: kohalik mees ostis kasti õlut Eestist nagu oleks tal rahast täiesti suva

Tartu Vangla loodab atraktiivse näitusega püüda kinni vähemalt 100 seni jooksus pätti

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles