Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna linn hakkab lumeuputusega võitlemiseks lund kokku ostma

Esimene lume kokkuostupunkt on juba avatud Linnahalli juures. (foto: Sander Ilvest)
jagamist

Tallinna linn teatas täna, et kuna lumeuputus on läinud linnas juba nii hulluks, et oma jõududega enam ei suudeta lund ära koristada, hakkab linnavalitsus lund eraisikutelt kokku ostma. Lumetonni hinnaks on 10 eurot, jääpurika kilo eest maksab linn 50 senti. Lumi tuleb linlastel ise kokkuostu viia.

„Meil sai mõistus ja jõud otsa kui nüüd otse välja öelda – Tallinna tänavaid ummistava lume ära vedamiseks on rakendatud absoluutselt kõik ressursid ning tellitakse ka täiendavaid veomahtusid aga ikkagi on lund liiga palju,“ ahastab Tallinna Kommunaalameti juht Ain Valdmann, ise põlvini lumehanges.

Olukord linnas on tõesti hull

„Linnahalli läheduses kasvavad Tallinna tänavailt kokku korjatud lume hunnikud!“, „Linnavalitsus suunab lumeuputuse vastu lisajõud!“, „Tallinna tänavatelt ei jõuta lund ära vedada!“ – need on ainult mõned viimaste päevade uudiste pealkirjad, mis kirjeldavad olukorda linnas.

Suur osa Tallinna tänavatelt kokku korjatud lumest — nii puhas kui soolasegune — veetakse täna linnahalli lähedale tühermaale. Kuid see koht hakkab vaikselt juba täis saama.

Et olukord on hull ja lund palju, näitab eriti ilmekalt Linnahali tagune tühermaa. Siin avatakse ka esimene eraisikutelt lume kokkuostu punkt. (foto: Sander Ilvest)

Lahendus on olemas

„Kuna meie töötame viimase piiri peal ja rohkem lund ise ära ei jõua vedada, tuli meile suurepärane idee – maksame linlastele, et nad ise lume meie kokkuostupunktidesse tooksid. Lumetonni pealt maksame kohapeal kohe 10 eurot kätte, iga kokkuostu toodud jääpurika kilo eest saab 50 senti,“ ütles kommunaalameti juht.

„Usume, et selline rahaline boonus mobiliseerib inimesed aktiivsele lumekoristustööle – kes ei tahaks teenida selle eest, et lund meie eest vedada. Ja selleks, et asi sujuvam oleks, avame me igas linnaosas nö lume kokkuostupunktid, et linlased ei peaks oma lund täis aiakärude ja seljakottidega kaugele matkama – üleliigse lume saab ära anda oma kodulähedases kohas,“ lubab Valdmann.

Raha nagu räästast leitud! Ehk räästas ripub raha – naksa ainult lahti ja vii kokkuostu! (foto: Ene Tellismaa)

Linn loodetakse lumest ja jääpurikatest puhtaks saada nädalaga

„Mina arvan, et selle uue innovatiivse lahendusega saame me linna lõpuks ka puhtaks ja lumest vabaks. Lisaks on ju täna suur probleem erinevate jääpurikatega, mis majade räästa küljes ripuvad – ka see probleem saab nende kokku ostmisega lahendatud,“ arvab kommunaalameti juht Ain Valdmann.

Kõikidel linna elanikel, kes soovivad linnale lund müüa, palutakse uurida Tallinna linna kodulehelt www.tallinn.ee/lumebusiness täpsemalt järgi enda kodule kõige lähemat lume kokkuostu punkti, et ei peaks liiga kaugele lund vedama.

„Tallinna linn on alati olnud kogukonnakeskne ja mis saaks olla veel parem näide linna ja selle elanike koostööst kui see, et kui näeme viga laita, siis läheme üheskoos ja aitame,“ lisas Valdmann.

Hea lugeja! Mida arvad Sina Tallinna linna uuest plaanist hakata lund kokku ostma? Kas võtad ka osa, et pisut taskuraha teenida? Anna oma arvamusest meile ja teistele märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD: 

SUUR LUGU! MUPO kuulutas välja pikima jääpurika kasvatamise võistluse!

Tallinna kommunaalamet: kevadel naerame me kõik koos selle praeguse lumeuputuse üle

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles