Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna linnavalitsus: soovitame linnakodanikel vältida kokkupuuteid invamärgiga sõidukite juhtidega

Kui näete mõnel autol sellist sinist invamärki, tasub võtta ette teine suund, mis viiks antud autost igaks juhuks eemale.
jagamist

Tallinna linnavalitsus soovitab linnakodanikel tungivalt vältida kokkupuuteid invamärgiga sõidukite omanikega, sest linn on kaotanud igasuguse kontrolli selle üle, kellele täpselt nad invamärke jaganud on.

Eilne Pealtnägija saade paljastas loo, kus Tallinnas toppis imetabaselt paranenud ja värskeltleitud elujõuga invaliiditõendiga juht talle trahvi teinud parkimiskontrolöri jõuga autosse ning sõitis Ühisteenuste kontorisse õigust nõudma.

“Invamaffia” pealetung

Linnavalitsus tunnistab viimaks, et mitte kõik invakaartidega autoomanikud ei oma tegelikult õigust selleks.

“Me ise ka ei tea, kes siin täpselt raha tasku pannud on aga keegi kindlasti on, sest muidu poleks terve linn täis kalleid sportautosid, milles sees keskmisest eestlasest päris kindlasti paremas füüsilises vormis meeste- ja naisterahvad,“ märkis Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Antud autodel ei pruugi selle looga mitte mingit pistmist olla. Võib täitsa juhtuda, et neid juhivad ja omavad seadusekuulekad kodanikud, kellel ka tegelikkuses on õigus invakaarti kasutada. Aga rõhutame – nii võib olla, aga ei pruugi.

„Ja nüüd on tulemused käes – kõikide kaubanduskeskuste invakohad on täis kalleid masinaid, kust hüppavad saltodega välja täiesti terved inimesed. Terve vanalinn on nagu üks suur hooldekodu – iga maja ees seisab mõni sport- või maastikuauto, millel sinine märk peal,“ sõnab Rüütelmaa.

„Seni lasime sellel kõigel ka toimuda aga nüüd selgub üha rohkem, et mitmed neist invakaartide omanikest on hakanud end tundma ja käituma kui linna omanikud. Kinnitame veelkord, et seda nad pole.“

Linna väitel pole siiski mitte kõik pätid ja kaabakad

„Aga loomulikult ei tähenda see seda, et kõik need invamärgi omanikud on terved ja elujõulised inimesed,“ ütleb Rüütelmaa.

„Kindlasti on sinna sisse lipsanud ka mõni selline inimene, kellel ka reaalselt on õigus sellele invamärgile – lihtsalt meie ei tea seda täpselt enam ammu, kes on kes,“ tunnistab Rüütelmaa.

„Igatahes näitas viimane Pealtnägija selgelt, et osad invamärke kasutavad inimesed võivad muutuda väga vägivaldseks ja kuna me täpselt ei tea ega ka viitsi välja uurida, kes, siis on linnavalitsusel tungiv palve mitte läheneda ega otsida kontakti invamärkidega autode omanikega,“ lisab Rüütelmaa.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles