Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna vanalinna maaliline jõuluturg valiti Euroopa parimaks kohaks, kus nautida Lätist toodud glögi

Tallinna jõuluturg on parim koht Euroopas, kus nautida parimat Lätist toodud glögi.
jagamist

Enam kui 200 000 reisijat hääletasid veebilehel European Best Destinations Tallinna Reakoja platsil asuva jõuluturu Euroopa parimaks kohaks, kus juua Lätist toodud odavat glögi.

Konkurentide seas olid ka näiteks Budapest, Strasbourg, Viin ning Praha. Tallinnale tõid tiitli külaliste peamised kiitused: “Pea käib siiamaani ringi! Glögi on ilgelt kallis aga hakkab hästi pähe! Pohmelli väärt! Kallis, ma kahandasin meie lapsed! Te ei usu, kus ma hommikul üles ärkasin!”.

Laineid lööb ka eestlaste uus leiutis glögis peaga orienteerumine ehk glögienteerumine

Tallinna Jõuluturu juures hinnatakse kõige rohkem hubasust, ajaloolist asukohta, kaunilt säilinud keskaegseid ehitisi, pikaajalisi traditsioone ja kanget glögi. Kiidetakse meie jõuluturu laia kaubavalikut, karusselle ning Jõuluvana, kes lastele salmilugemise eest kommi annab. Märgitakse ka ära, et viimastel aastatel on Tallinna jõuluturg mitmel korral valitud maailma parimaks jõuluturuks ning soovitatakse pärast ohtrat glögijoomist minna orienteeruma Tallinna vanalinna.

“European Best Destinationsi hinnanguid arvestavad paljud alkoturistid ning Tallinn muutub neile nüüd veelgi atraktiivsemaks sihtpunktiks. Seega võib kindlalt öelda, et Tallinna Jõuluturg, talvise Tallinna visiitkaart, on Eesti maailma kaardile kandnud,” seisab jõuluturu korraldajate poolt saadetud pressiteates.

Budapestis ja Strasbourgis on kallis juua

“Sellised tiitlid, nagu ka meie Läti maksumärkidega glögi, teevad südame soojaks,” ütles Tallinna Jõuluturu peakorraldaja. “See, et meid märgatakse ja hinnatakse ka kodust kaugemal, näitab, et meie aastate pikkune töö vanu kauneid traditsioone hoida ja neid veelgi muinasjutulisemaks muuta pole olnud asjata.”

Tallinna jõuluturu, kui parima koha, kus nautida Lätis toodud odavat glögi, valisid parimaks 31 436 inimest, järgnesid Budapest 26 348 ja Strasbourg 24 205 häälega.

1 kommentaar

  • Tipp, Äpp ja Täpp

    12. dets. 2018 - 16:38

    Kui juba Eesti endine välisminister nimetas Läti riiki paaria riigiks,siis meie seda Läti glögi ei joo…… ja glögienteerumisega tegelema ei hakka. pft,…vot

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles