Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Täna öösel üritas Tallinna loomaaiast põgeneda neli ohtlikku kilpkonna, kes tabati paari meetri kauguselt

Neli väga ohtlikku Tallinna loomaaia kilpkonna plaanis põgenemist tõenäoliselt mitukümmend aastat.
jagamist

Esmaspäeva öösel vastu tänast peeti oma puurist kahe meetri kaugusel kinni neli põgenemist üritanud ohtlikku kilpkonna. Neid aidanud rott on siiani jooksus.

Loomaaia ametnikud said kell 03.05 liikumisandurilt häire ning valvemonitorile pildi neljast väga aeglaselt liikuvast kilpkonnast, kes põgenesid oma puurist.

Jäid kaamerasilma ette

„Valvekaamera pildilt oli selgelt näha, et kilpkonnadel aitas põgenemisteed rajada samas loomaaia hoones pesa omav rott,“ märkis Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran.

„Rott tundus, vähemalt videopildi järgi, olevat kilpkonnakamba tuttav, kui mitte isegi sama kamba liige, sest kõigepealt liikus ta kilpkonnade puuri ning asus seal läbi närima puuri alumist puidust osa,“ meenutab Maran öiseid ärevaid sündmusi.

Nelja ohtlikku kilpkonna märgati juba aastaid tagasi isekeskis midagi pidevalt arutamas. (foto: Loomaaia valvekaamera)

„Kui rott oli piisavalt suure augu sisse närinud, aktiviseerusid ka kilpkonnad, kes jõudsid puuri ühest otsast teise, sinna, kuhu rott augu oli närinud, umbes kella 6ks varahommikul,“ sõnas loomaaia direktor, kelle hinnangul plaanisid kilpkonnad põgenemist tõenäoliselt mitukümmend aastat.

Edasi läks nagu märulifilmis

„Selleks ajaks olime suutnud juba kokku panna ka kiirreageerimisrühma, kes oli nüüd, täis varustus seljas, valmis ohtlikke kilpkonni kinni pidama,“ kommenteeris Maran.

„Kui loomaaiatöötajatest koosnev kiirreageerimisrühm kella 8 paiku lõpuks sündmuspaika jõudis, olid ohtlikud loomad jõudnud oma puurist juba 2 meetri kaugusele. Põgenike tee lõigati valvemeeskondade poolt ära ning peeti ametnike poolt kohe ka kinni, misjärel anti nad üle kohalesaabunud politseipatrullile,“ ütles Tiit Maran.

“Tänu valvemeeskonna professionaalsele tegutsemisele saime põgenemist üritanud ohtlikud kilpkonnad kiirelt kätte. Peaaegu oleks loomaaia ametnikel tulnud kasutada ka tulirelvi,” sõnas Maran.

Loomaaia direktori sõnul pääses kahjuks ainukesena minema kogu põgenemise tõenäoline autor rott, kes nüüd on kuulutatud loomaaiasiseselt tagaotsitavaks.

Prokuratuur on alustanud kriminaalmenetlust grupiviisiline põgenemise tunnustel. Loomaaia direktor algatas juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks ka eraldi distsiplinaarmenetluse.

SEOTUD LOOD:

Tallinna loomaaed saab endale lähiajal mammutid

OTSUSTATUD: Eesti looduses ei tohi enam elevante jahtida

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Semjonov

    12. mai 2020 - 15:32

    Juba Vanas Kreekas jooksid kilpkonnad kiiremini kui jänesed. Need meie omad olid vist millegagi uimastatud. Mingi täitsa haige värk.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles