Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Täna otsustab riigikogu, kas tegeleda eestlaste elu ja tervisega või sellega, kes kellega abiellub

Riigikogu otsustab täna, kas tegeleda eestlaste eludega või toppida nina inimeste suhetesse. (foto: riigikogu)
jagamist

Täna kell 15.00 koguneb riigikogu, et arutada, kumb on hetkel tähtsam riiklik probleem lahendada – kas eestlaste elu ja tervis või siis see, kes kellega abiellub.

Kuna vabariigi valitsus on juba oma valiku teinud ja koroonakriisi lahendamine on jäetud peamiselt rahva enda kanda, siis peab nüüd ka riigikogu otsustama, milline tee valitakse.

Küsisime enne riigikogu istungit lühikese kommentaari ka koalitsioonierakondade juhtidelt.

EKRE

„Meie erakonna valijad on selgelt öelnud, et koroonaviirust pole olemas ja seega on täna ikkagi kõige põletavam probleem samasooliste abielu temaatika. Olen käsulauad Jürile (peaminister Jüri Ratas, toim) ja Helirile (Helir-Valdor Seeder, toim) kätte andnud ja olen kindel, et nad kuulavad sõna nagu neid jupp aega vorstiga dresseerinud olen,“ märkis EKRE esimees Martin Helme.

ISAMAA

„Kui abielureferendum riigikogust läbi ei lähe, siis jään mina ilma erakonna juhi kohast. Kas seda Eesti rahvas tahabki vä?“ hurjutab Isamaa juht Helir-Valdor Seeder.  

KESKERAKOND

„Eesti rahvas on koroonakriisiga tegelemisega seni hästi hakkama saanud ja palun neil sellega ka jätkata,“ kommenteeris Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas.

„Aga mulle on öeldud, et meil on nüüd aeg hakata tegelema taas põletavamate probleemidega nagu seda on küsimus, et kes kellega abielluda Eestis võib. Ehk siis meie teeme nii, nagu EKRE meile ette ütleb,“ lubab peaminister.

Riigikogu tänase istungi päevakorras on Keskerakonna, EKRE ja Isamaa esitatud riigikogu otsuse “Rahvahääletuse korraldamine abielu mõiste küsimuses” eelnõu esimene lugemine. Eelnõu näeb ette panna 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele järgmine muu riigielu küsimus: “Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?”.

Referendumi korraldamine läheb maksma ca 3 miljonit eurot maksumaksja raha, millega pole midagi muud paremat peale hakata.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles