Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Täna valivad eestlased endi seast välja need, keda järgmised neli aastat silmaotsaski ei sallita

Selles kuudikus hakkavad väljavalitud töötegemist imiteerima. Neli aastat järjest. (foto: Riigikogu)
jagamist

Täna seovad eestlased ette lipsu, kammivad ära vuntsi ja valivad endi seast välja need inimesed, keda järgmised neli aastat silmaotsaski ei sallita. Lohutuseks maksavad eestlased oma taskust väljavalituile nende kannatuste eest suurt palka.

Süsteem on lihtne – pakkuda on 101 hetkel vaba töökohta ühes vanalinnas asuvas suures roosas hoones, kuhu väljavalitud aegajalt tööle peavad ilmuma.  Töö toimub avatud kontoris ja valitutel on võimalik kasutada ka kohviku teenuseid.

Töö konti ei murra

Töögraafik ise on üsna vaba ja tööd saab teha ka kodukontorist, kuid kirja tuleb panna, et tegemist on kohtumisega valijatega.

Lisaks suurele palgale, mida eestlased on nõus väljavalituile maksma, saavad valitud ka lisaraha, mida saab kasutada näiteks majoneesi ostmiseks.  Kui mõni valitutest soovib osta võimalikult suure ja ebapraktilise džiibi, siis ka selle on nõus eestlased talle kannatuste eest kinni maksma.

Selles avatud kontoris hakkavad väljavalitud tööd tegema. (foto: Riigikogu)

Väljavalitud saavad omavahel ka grupeeruda ja kui oskad õigesse gruppi end nihverdada, siis saad nelja aasta jooksul käia ka väga palju reisimas kogu maailmas. Reisikulud maksab väljavalitule kinni loomulikult tavaline eestlane.

Iga väljavalitu töölauale on paigaldatud ka erinevad nupud, millega saab aegajalt mängida kui igav hakkab.

Majas saab ka mõnusalt ringi joosta, sest koridorid on pikad ja laiad. (foto: Riigikogu)

Kus on konks?

Kõlab liiga hästi, et olla tõsi? Kuskil on mingi konks? Ei ole. Pakkumine on aus ja hea. Pole mingi ime, et nii palju inimese sinna puhkama soovib minna.

Aa, see väike jant on jah, et väljavalitud saavad järgmised neli aastat tunda sõimu ja mõnitusi, kuid ka see pole liiga hull, sest peamiselt toimub see kõik kuskil internetis. Sõimajateks on needsamad eestlased, kes need valitud sinna välja valisid. Natuke pitsitavad väljavalituid ka ajakirjanikud aga nemad on ohutud loomad ja eemale saab neid peletada sellega kui väljavalitu ennast ja oma suurt tehtud tööd kiitma hakkab.

Seega – palju pappi, palju reisimist, tutikas auto, soe töökoht, vaba töögraafik…..ja õige pisut kannatusi.

Nii et, hea eestlane – tõuse sinagi nüüd diivanilt püsti, mine oma kodulähedasse kogunemispunkti ja vali välja ära see isik, keda sa järgmised neli aastat silmaotsaski ei salli!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles