Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tänasest on lubatud ka vene rahvusest elanikel lahendada olmetülisid ilma üksteise peale karjumata

Eestis elavad venelased saavad nüüd võimaluse oma olmetülisid ka ilma karjumata lahendada.
jagamist

Valitsus võttis vastu seaduseeelnõu, mis lubab nüüd ka vene keelt kõnelevatel inimestel, kes elavad magalarajoonides, lahendada omavahelisi olmetülisid ilma üksteise peale valjuhäälselt karjumata.

Seaduseeelnõu seletuskirjas seisab, et vene keelt kõnelevatel isikutel tekib nüüdsest võimalus oma vimma ja viha enda sees hoida ning aastaid vaikselt kannatada. Täpselt nii nagu nende naabritest eestlasedki.

Ammu oodatud seadus

„Ausaltöelda olen väsinud küll juba sellest karjumisest,“ kinnitab Lasnamäel Punasel tänaval elav Sergei  Mitjanin(47), kes tõstab oma naise ja laste peale häält igapäevaselt.

„Alles täna hommikul karjusin oma lapse peale nii, et aknaklaasid klirisesid. Laps ei tahtnud kooli minna lihtsalt ja hakkas jonnima,“ märkis Sergei.

Need vene keelt kõnelevad Eesti elanikud arutavad omavahel, kes peaks täna õhtul telekapuldi üle kontrolli omama.

„Tahtsin ju heaga ja rahulikult selgitada aga mis teha, seadus enne ei lubanud.“

„Mina olen Eesti riigi ja selle valitsusega rahul, et lõpuks ka meile, siin elavatele venelastele, antakse sarnaseid õigused eestlastega,“ ütles Sergei.

Eestlasi valdavad kahetised tunded

„Ma pole päris kindel, et see uus seadus hea on – oleme selle pideva läbi seinte kostuva kisaga juba nii harjunud, et võib-olla ei oska vaikuses enam ollagi,“ kommenteerib Õismäel elav Tiit (33).

„Ma viskasin oma äratuskellagi ammu minema, sest Saša ja Jevgenia kõrvalt korterist alustavad üksteise peale karjumist igal hommikul täpselt kell 8. Täpsem kui tuumakell,“ ütleb Tiit.

Need eestlased on läinud juba üle igasuguse piiri oma tüliga – käega teise inimese veel rohkem vaikima sundimine on ikka jõhker agressiooni märk.

„Ja õhtul ma jään alati magama ainult selle karjumise ja mürgeldamise saatel, muidu ei tule undki kui seda taustamüra pole.“

„Lisaks siis veel see probleem, et kui enne tulid koridoris vastu mornide nägudega eestlased ja naeratavad venelased, siis nüüd võib ju juhtuda, et kõik on mornide nägudega – seda ka päris ei tahaks,“ lisab Tiit.

Hea lugeja! Mida arvad Sina uuest seadusest? Kas see on mõistlik või mitte? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • urjukk

    1. nov. 2019 - 13:28

    huvitav millal tšetšeenidele ükskord antakse luba tülisid ilma kärbiku ja kinžallita lahendada? või diskrimineerime edasi

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles