Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tänasest valivad eestlased endi hulgast need kuus, keda saata 8758-eurose palga eest nuppe vajutama Euroopasse

Just selles ruumis saabki 8500 euro eest kuus nuppe vajutada nii, et näpud villis. (foto: EL)
jagamist

Alles see oli, kui eestlased valisid endi seast välja need 101 inimest, keda järgmised neli aastat silmaotsaski ei sallita. Nüüd peavad eestlased üheskoos valima välja need 6 inimest, keda saata pikaks ajaks silma alt ära suure raha eest nuppe vajutama Euroopasse.

Süsteem on lihtne – pakkuda on 6 hetkel vaba töökohta ühes Euroopas asuvas moodsas klaashoones, kuhu väljavalitud aegajalt tööle peavad ilmuma. Töö toimub paljuski väga suures avatud kontoris ja valitutel on võimalik kasutada ka kohviku teenuseid.

Töö konti kindlasti ei murra

Töögraafik ise on üsna vaba ja tööd saab teha ka kodukontorist, kuid kirja tuleb panna, et tegemist on Eesti asja ajamisega.

Lohutuseks maksavad kogu Euroopa maksumaksjad oma taskust väljavalituile nende kannatuste eest suurt palka.

Lisaks suurele palgale, mida kõik eurooplased üheskoos on nõus väljavalituile maksma, saavad valitud ka lisaraha, mida saab kasutada näiteks mõnes Brüsseli baaris õlle ostmiseks.

Tänasest algas Europarlamendi e-valimiste voor. (foto: valimised.ee)

Palga jaoks tuleb lausa eraldi pangakonto teha

Üks mure siiski on – kuna Euroopa Liit maksab neile kuuele inimesele suurt palka, tuleb selleks ka eraldi pangakonto teha, et see liiga ruttu täis ei saaks.

Igale väljavalitule makstakse palka 8484,05 eurot, üldkulude hüvitist 4416 eurot kuus, reisikulud 4264 eurot aastas, päevaraha ning lisaks saad palgata endale abilised, kes sinu eest kogu töö ära teevad, et sina saaksid keskenduda nuppude vajutamisele. Selleks on eraldi ette nähtud palgasumma, mis 2018. aastal oli näiteks 24 526 eurot.

Aga ära usu meid, usu seda, mida on öelnud eelmised sinnasaadetud

Näiteks kirjeldavad eelmised sinnasaadetud oma tööd Euroopas Delfile nii:

Hanso: „Maailma väga muuta ei saa!“

Hanso: „Nõnda lühikese aja jooksul on hääletusele tulevates küsimustes võimatu orienteeruda!“

Hanso: „Eestis nämmutatakse niimoodi, et sa saad ikka aru, mis on eelnõu ja seisukohad. Siin on hääletuste vahel 10–15 sekundit. See on konveier, pea aurab otsas, et järge pidada.”

Toom: „On kurnav viiest hoonest koosneva kompleksi pikkades koridorides ühelt koosolekult teisele kõndimine. Ühel päeval tuli majas liikudes näiteks kokku 17 kilomeetrit!

Paet: „Strasbourgi parlamendihoones pole juba aastaid sooja vett, sest soojaveetorudest avastati bakter!“

Lauristin: „Kurnavaks muutub ka see, kui sa oled aasta või kaks oma rühmas olnud, siis sa hakkad enamasti teadma, mida keegi räägib ja see muutub tüütuks!“

Selles majas saab päevas vabalt näiteks ka 17 kilomeetrit maha kõndida. (foto: EL)

Kus on siis asja konks?

Kõlab liiga hästi, et olla tõsi? Kuskil on mingi konks? Ei ole. Pakkumine on aus ja hea. Pole mingi ime, et nii palju inimese sinna puhkama soovib minna.

Aa, see väike jant on jah, et väljavalitud saavad järgmised neli aastat tunda sõimu ja mõnitusi, kuid ka see pole liiga hull, sest peamiselt toimub see kõik kuskil internetis. Sõimajateks on needsamad eestlased, kes need valitud sinna välja valisid. Natuke pitsitavad väljavalituid ka ajakirjanikud aga nemad on ohutud loomad ja eemale saab neid peletada sellega kui väljavalitu ennast ja oma suurt tehtud tööd kiitma hakkab.

Seega – palju pappi, palju lendamist turistiklassis, soe töökoht, palju ühiseid õllejoomisi Strasbourgi ja Brüsseli keldribaarides, vaba töögraafik…..ja õige pisut kannatusi.

Nii et, hea eestlane –vali sinagi välja ära see isik, keda sa soovid järgmiseks viieks aastaks 8500 eurose kuupalga eest nuppe vajutama saata! Seda saad teha näiteks siit!

 

SEOTUD LOOD:  Täna valivad eestlased endi seast välja need, keda järgmised neli aastat silmaotsaski ei sallita

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles