Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tanklad peavad hakkama näitama, kui palju jääb rahakotti raha alles pärast paagi täispanekut

Varsti hakkavad tanklad näitama, kui palju jääb raha alles peale tankimist - mitte midagi.
jagamist

Riigi uue plaani järgi peavad tanklad hakkama kütuse hindu uut moodi näitama. Otsus eeldab, et tanklad kuvaksid edaspidi liitri hinna asemel seda, kui palju jääb rahakotti raha alles pärast paagi täispanekut.

Kütusesektoris tekitab otsus segadust, sest seal on selgelt teada vastus – mitte midagi.

Kütusesektorile tundub otsus olevat Euroopast peale surutud bürokraatia, mis ajab tarbijad senisest veel rohkem segadusse kui see, et kui maailmas naftahinnad langevad, siis Eestis on mahutid kallist kütust täis ja kui hinnad tõusevad, siis tühjad. Ehk tarbija jaoks on hind kogu aeg laes.

„Meile arusaadavalt on selle mõte (näidata seda, kui palju tarbijale raha rahakotti alles jääb, toim) näidata tarbijale, et ükskõik, kui palju ta tarbib, auk jääb ikkagi rahakotti,” ütles õliühingu tegevjuht Mart Raamat.

“Ehk tegelikult oleks muutus ainult kosmeetiline – ka täna, kui klientidele kuvatakse ainult liitri hinda, jääb tarbija rahakotti auk – ehk mis on siis selle muutuse mõte üldse?” küsib õliühingu juht.

Millal uus kohustus kehtima hakkab, kas seda rakendatakse üle Euroopa Liidu, kas otsus on juba tehtud või on tegu alles kavatsusega, seda Raamat öelda ei osanud. Nemadki ei tea vastuseid peale selle, et kui maailmas naftahinnad langevad, siis Eestis on mahutid kallist kütust täis ja kui hinnad tõusevad, siis tühjad. Ehk tarbija jaoks on hind kogu aeg laes.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (7)

 • Loogiline!

  12. jaan. 2023 - 16:10

  Et siis nii, et igaühele antakse tema kilomeetrilimiit – ja vastavalt tohid siis kuu aja peale kütust saada… Näiteks igaühele 1000 km. Kui on Ferrari, mis võtab 30 liitrit sajale – saad vastava rohetalongiga 300 liitrit. Kui mopeedauto, mis võtab 3 L/100 – saad 30 liitrit – jne… Ja kui taksoga tahad – olgu vastav kanister kaasas, sest miski roheäpp näitab tellitud auto kütusekulu. Aga üldiselt võiks selliste idiootsuste väljamõtlejatele kohe vilkuritega auto järele saata, kus on ilusad pikkade varukatega särgid riiulis ja tugevad sanitarid.

  Vasta
 • tapeedimuster

  12. jaan. 2023 - 16:10

  Tanklate juurde tuleks panna ilusad suured tahvlid, kus peal on trääsa näitav tanklaketi omaniku käsi.

  Vasta
 • nojah

  12. jaan. 2023 - 16:29

  Võiks panna ju tabloole tankla omaniku rahakoti pildi.

  Vasta
 • Oioi

  12. jaan. 2023 - 16:31

  See tühi-täis variantide esitlus paneb neid enditki alati ülbelt muigama.

  Vasta
 • Kraaps

  12. jaan. 2023 - 23:21

  Selleks et lollide maksumaksjate juhe kütusetankuri juures lõplikult kokku jooksutada ja et puuduks igasugune võimalus aru saada kui palju kütuseaktsiisi ühe tankimiskorra eest tasuma peab on Vabariigi valitsuse laual veel mõned mõõtühikud millega tulevikus tanklaketid arvestama peaksid:
  #KILOGRAMM (küllaltki rumal mõõtühik, sest mõni agar pensionär võib hakata reaalselt tangitavat kogust üle kaaluma)
  #RUUTMEETER (üsna lollikindel aga siiski mitte täiesti kontrollivaba ühik, eeldusel et keegi saab aru et kui palsu kihi kütust võib laotada 20 m2 maalapile)
  #AINEPUNKT (veel lollikindlam variant aga siiski on mingi võimalus et mõni lõputööd tegev tudeng hakkab mõtlema et temal on võimalik saada 20 ainepunkti ulatuses kütusehinna soodustust)
  Ja viimane kütuseposti mõõtühik mis lauale jäänud #KILOKALOR (teisisõnu mõõdetakse autojuhi energiahulka, mida ta kulutas selleks et peale viimast segaste kütuseposti hinnakirjadega tankimist enda sõiduk lähimasse kütusetanklasse lükata)

  Vasta
 • KindralMajor

  13. jaan. 2023 - 23:40

  Tegelikult järgmisena tahaks toidupoes näha supipurgi all hinda, palju lusikatäis maksab.
  No vähemalt kolm hinda peaks olema – supilusika-, dessertlusika- ja teelusikatäis.

  Vasta
  • Naljanina

   19. jaan. 2023 - 06:47

   Ja kindlasti info, mitmest lusikatäiest saab kõhu täis.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles