Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Terviseamet: soovitame inimestel oma näo katsumise vältimiseks kasutada koera koonust

Terviseamet soovitab inimestel oma lähedasi kaitsta ka koera koonuseid kasutades - nii välditakse asjatut näe katsumist. (foto: Terviseamet)
jagamist

Terviseamet andis teada, et oma käsi tuleks pesta pidevalt ja põhjalikult ning vältida tuleks oma näo katsumist. Parim vahend selleks on koertel kasutatav koonus.

NB! Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine. Sinu käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud. Kui puudutad oma silmi, nina või suud nende kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.

Näo katsumise vastu on parim koera koonus

Selleks et ennetada näo katsumist, teiste inimeste ja ühistranspordi sisemuse lakkumist või enese kratsimist, on hea mõte kasutada lehtrikujulist kaelust, mida tuntakse ka torbiku või koonuse nime all, seisab Terviseameti teates.

Kuni viimase ajani valmistati neid plastist, kui nüüd on juba saadaval ka pehmest kangast kaeluseid, mis on inimesele ehk mugavamad.

Riidest kaelused on ühtlasi leebemad nii sinu mööbli kui ka möödakäijate vastu – ülevoolavas meeleolus plastkaelusega potentsiaalne viirusekandja võib teha korralikku hävitustööd! On tähtis, et kaelus oleks kogu aeg kaelas, eriti öösiti ja muul ajal, mil võimalik viirusekandja jäetakse üksi.

Terviseameti sõnul on näo katsumise vältimise abivahendeid saada ka erinevates värvitoonides. (foto: Terviseamet)

Koonus ei pruugi kõigile sobida

Ta peaks uue aksessuaari kandmisega ruttu harjuma, aga tuleks veenduda, et see ei sega teda söömast ega joomast. Kui see on nii, siis võta kaelus ära söögi- ja muul ajal, mil su viirusekandjast kaaslane soovib juua.

Terviseameti sõnul ei suuda osa inimesi kaeluse kandmisega harjuda ja on sellepärast stressis. Kui see on nii, siis anna oma perearstile teada, sest tal võib olla teisi ideid.

Kui järgid pärast kaeluse paigaldamist potentsiaalse viirusekandja  eest hoolitsemisel siinseid nõuandeid ja perearsti ettekirjutusi, peaks ta kiiresti taastuma ning varsti jälle mänguvalmis olema, kinnitab Terviseamet.

Hea lugeja! Mida arvad Sina Terviseameti värskest soovitusest – kas kannaksid ka ise koera koonust, et vältida oma näo asjatut katsumist? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka meie jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles