Šveitsi teadlased viisid läbi 3 kuud kestnud osaluseksperimendi, mille tulemusel joonistus välja väga selge piir flirtimise ja ahistamise vahel.
Eksperimendi läbi viinud teadlane Luca Ticino sõnul olid nad üllatunud, kui selge piir lõpuks välja joonistus. „Meil olid mõned hüpoteesid eksperimendi alguses, millele me soovisime kinnitust saada. Näiteks arvasime, et mida agressiivsem ja robustsem on mehe lähenemiskatse naisele, seda vähem edu teda saadab. Aga oi, kuidas me eksisime ja tulemused võtsid terve uurimistiimi õhku ahmima,“ märkis Ticino.
Toome siinkohal välja eksperimendi tulemused.
Mees läheneb naisele:
1.Kui mees on välimuselt ilus ja atraktiivne, siis seda loetakse flirtimiseks.
2.Kui mees on ilus, atraktiivne ja rikas, siis see on lotovõit.
3.Kui mees on kas kole, paks või loll või kõik korraga, siis see on väga konkreetne ahistamise juhtum.
4.Kui mees on kole, paks, loll või kõik korraga aga rikas, siis alguses on see flirtimine. NB! Siin tasub tähele panna siiski ühte aspekti – kuigi alguses loetakse seda flirtimiseks, siis antud juhtumi puhul meenub naisele tavaliselt aastaid või aastakümneid hiljem, et see oli siiski väga räige ahistamine.
Näide ebaatraktiivsest lollist ehk kõik korraga mehest (foto: riigikogu kantselei, Wikipedia)
Naine läheneb mehele:
1.Ei täheldatud mingit flirtimise ega ka ahistamise aspekti. Pigem joonistus välja, et a) mehed ei saanud mitte midagi aru, et mis just juhtus või b)olid üliõnnelikud, et keegi naisterahvas neile tähelepanu pööras või c) läksid kohe sõpradele rääkima, kuidas kõik naised teda tahavad.
Järgides neid eksperimendi tulemusi väga täpselt, ei pea sa kunagi enam muretsema, et sind võidakse ahistamises süüdistada.
Eksperimendist selgus ka, et lühiajaliselt võib naisi kogu lähenemiskatset flirdina võtma panna järgmised asjad: äge rula, kallis auto, ilus ülikond, hea lõhn, viisakas käitumine jne. Meestelt ei saadud enam ühtegi mõistlikku vastust kui neile anti ette korralik paar suuri tisse ja ilus vormis tagumik.
„Ehk siis kokkuvõttes võime julgelt öelda, et kui sa oled välimuselt atraktiivne, siis see on flirtimine, kui sa oled kole nagu öö, siis see on seksuaalne ahistamine,“ lisas teadlane Luca Ticino.
Hea Lugejakirja lugeja – kas nõustud Šveitsi teadlaste eksperimendi tulemustega? Anna siin loo all kommentaarides sellest teada!
Erkki
14. okt. 2018 - 14:03Küsimus: mul on ikka juhtunud nii, et on kena keha, kole feiss, fakk mis ma teen. Sellises olukorras öeldakse ikka, et selle jaoks on meil paberkotid.
Aga kui ma palun paberkotti kasutada (isegi kui see mul endal olemas on), siis tavaliset tõmbavad naised ikka kettasse. Ei meeldi neile see ettepanek.
Ehk siis kas see on flirt või ahistamine, kui ma paberkotti palun kasutada? Ja kas sellest sõltub, kas paberkott on mul endal võtta võib palun naisel hankida?
lugejakiri
14. okt. 2018 - 19:07Hea Erkki, meie usume, et pigem on ikka asi Teis ja Teie küsimuse toonis. Küsimus ise kindlasti ei ole midagi imelikku ega pahatahtlikku, saame täiesti aru sellest. Teie kirjeldatud naiste reaktsiooni põhjal võib arvata, et olete suunurgast matslikult mühatanud, et kle moor, viska kott pähe. Nii kindlasti ei sobi. Püüa teinekord mähkida oma küsimus võib-olla pisut esteetilisemasse vormi ja naiste puhul võib alati kasutada ka pisikest hädavalet või liialdust. Miks mitte kasutada näiteks sellist põhjendust: “Sulnis madaam, olen teist lausa pimestatud – teie näo sära varjab kõik muu ümber ja ei luba mul nautida teid tervikuna. Palun täitke minu alandlik väike palvekene ja katke end hetkekski selle paberkotiga, et saaksin nii imetleda kui nautida ka teie suurepärast seksikat keha.”
Madaam sulab, kott on peas, sina teed badabing badaboom, saad asjad toimetatud ja hops, madaam ka rahul. Küsi teinekordki meilt nõu, kui juhtud hätta jääma. Aitame alati.
Erkki
14. okt. 2018 - 22:26Aitäh! Proovin kindlasti!