Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tõeline edulugu! Keila kohaliku mehe toodet ostavad juba ka Hollywoodi kuulsused!

Arved poseerib oma tootega. Loe edasi, et teada saada, millega täpselt tegu.
jagamist

Keila kohalik mees Arved (27) on leidnud tõelise kullaaugu ja tulutoova nišhiäri, mida hinnatakse äärmiselt kõrgelt juba ka teiselpool ookeani – tema peamised kliendid täna on näiteks Hollywoodi staarid.

Viis aastat tagasi töötas Arved Priksman Keila kohalikus mööblifirmas, kui tema juurde tulid kaks Kalamaja hipsterit ja palusid tal anda uus elu nende isemeisterdatud kohvilauale.

Kuidas edulugu alguse sai?

„Tulid siia kaks hipit või hipsterit, mina ka ei tea, kuidas neid tänapäeval kutsutakse ja tõid siia paar kehvast puidust tehtud mööblitükki, mida nad ise kutsusid televiisorialusteks ja kohvilauaks. Nad patrasid siin mitu tundi, kui keskkonnateadlikud nad ikka on ja et kuidas taaskasutus on oluline,“ rääkis Arved.

„Kui ma lõpuks küsisin, et mida nad ikkagi tahavad, siis sain vastuseks, et nad soovivad, et annaksin kasutatud mööblile uue elu. Tegin siis ära selle, tagastasin neile oma loodu ja nad maksid selle eest väga suure summa. Siis läkski mul pirn põlema – ma saan sellest ju oma äri teha!“ meenutas Arved aastaid tagasi juhtunut, kuidas ta oma ettevõtte loomiseni jõudis.

Peamised kliendid on tõeliselt rikkad

Sõna läks liikvele ja juba kaks aastat pärast ettevõtte loomist hakkasid suured tellimused tulema Saudi-Araabia rikastelt ja mis kõige põnevam – Hollywoodi tuntud näitlejatelt.

„Need seal Hollywoodis on ju ka kõik nii keskkonnateadlikud, sõidavad ringi oma Priustega ja eks kuidagi jõudis see info ka nendeni, mina ka täpselt ei tea,“ meenutas Arved. „Igatahes hakkas tellimusi sadama sisse uksest ja aknast ja tänaseks töötab minu firmas üle 100 töötaja ja aastakäive ulatub 30 miljoni euroni,“ hõõrub Arved käsi.

„Minu loodud tooteid on omale koju tellinud näiteks sellised staarid nagu Leonardo Di Caprio, George Clooney, Pierce Brosnan, Tom Hanks ja Julia Roberts, kui mõned nüüd nimetada,“ on Arved uhke.

Kuid millega täpselt siis Arvedi miljoniettevõte tegeleb ja mis on tema hitt-toode?

„Kui need hipsterid siin käisid ja palusid mul oma äranägemise järgi nende mööblist toode ehitada, siis ma küsisin, et mida nad ise ootaksid, et tulemus oleks. Siis nad vastasid, et neile meeldiks, kui ma ehitaksin asja, millele nad saaksid pakkida oma purunenud unistused Kalamaja terviklikust ja keskkonnasäästlikust keskkonnast, luhtaläinud äpiarendustest ning mitte täide läinud soovid arvuti tagant maailmapäästmisest. Mul oli kohe selge, mida ma tegema pean ja olgem ausad – sisetunne ei valetanudki,“ lisas Arved.

Sündis tõeline hitt-toode!

Arved hakkas taastama euroalustest tehtud mööblit originaalseisu ehk siis ta ehitab mööblitükid euroalusteks tagasi.

(Arved poseerib Lugejakirja fotograafile oma kahe hitt-tootega)

Tootmine on väga lihtne. Hipsterite mööbel võetakse lahti, pestakse puhtaks, kooritakse maha õli, lakk või värv, ning taastatakse euroaluse esialgne kuju.

(foto: internet)

Esialgne hipsterite ehitatud toode ja kõrval Arvedi valmistoode.

(foto: internet)

Arved on ka ise väga keskkonnateadlik ja ei rendi omataastatud euroaluste jaoks ladu, mis kulutaks elektrit ja oleks seega planeedile halb. Ta hoiab neid õues laoplatsil värske õhu käes.

(foto Arvedi ettevõtte laoplatsilt)

Oma lõpptoote hinda Arved avalikustama ei soostu. “Ütleme nii, et kui sa saadad omatehtud mööbli mulle, oma kuludega muidugi, ja mina teen sellest valmistoote ja saadan kliendi kuludega tagasi, siis umbes täpselt viiekohaline number tuleb ühe toote eest kliendil välja käia,” selgitas Arved.

“Elame-näeme, võibolla tõesti,” vastas Arved Lugejakirja küsimusele, et kas tema ettevõte näol võib tegemist olla uue Skype-iga.

Hea Lugejakirja lugeja! Anna meile loo all kommentaarides märku, mida arvad sina Arvedi miljoniärist ja kas sina telliksid oma koju või garaažhi seisma taolise kunstiteose?

 

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles