Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tõnis Lukas: suveüritused jäävad ära, asemele pakub valitsus igapäevast pressikonverentsi

Kultuuriminister Tõnis Lukasel on plaan, kuidas rahvale terve suve ärajäävate ürituste asemel tsirkust pakkuda.
jagamist

Kultuuriminister Tõnis Lukase sõnul kiitis valitsus heaks otsuse, et sel suvel rahvaüritusi- ega pidusid Eestis ei toimu. Selle asemel pakub valitsus kuni suve lõpuni igapäevast pressikonverentsi, mis peaks tekkinud tühimiku edukalt täitma.

Lukase sõnul alustatakse igapäevaste kolmetunniste pressikonvrentsidega kohe, kui kiiremad koroonaviiruse teemad laualt maha saadakse.

Hetkel segavad faktorid ees

„Me täiesti mõistame inimeste soove külastada sel suvel mitmesuguseid teatrietendusi, kino, pidusid ja muid rahvaüritusi aga meil on selle asemel pakkuda midagi hulga paremat,“ selgitas kultuuriminister.

„Selleks oleme valitsuse kõigi ministriga pannud pead kokku, et iga Eesti inimene, imikust raugani, leiaks meie pressikonverentsidelt midagi enda hinge jaoks,“ sõnas Lukas.

„Alustame nende pressikonverentsidega kohe, kui popovid, lutsarid, jollerid ja muud terviseameti tegelinskid on oma koroonaasjadega lõpetanud ja rahvas saab jälle rohkem oma armastatud poliitikute teemadele keskenduda,“ lubab Lukas.

Kui sel suvel õue üritustele minna ei saa, siis tasub ise endale oma pidu korraldada – vahendeid võid leida siit. Lugu jätkub peale kommertsteadet!

Rahvale lubatakse väga mitmekesist programmi

Lukase sõnul kiitsid valitsuse liikmed oma kabinetinõupidamisel heaks otsuse, et kuni 31. augustini pakuvad valitsuse kõik ministrid oma igapäevasel pressikonverentsil rahvale mitmekesist hariduslikku-, kultuurilist-, meelelahutuslikku-, ja sekka ka pisut poliitilisharivat programmi.

„Me täiesti usume, et rahvas võib esialgu suhtuda valitsuse plaani kerge umbusuga aga me kinnitame teile, et oleme valmis saanud suurepärase sisuga, mis paneb teid isegi Rammsteini kontserdi unustama,“ lubab Lukas.

„Toon mõned näited, et minu jutt ei jääks niisama kuumaks õhuks: näiteks hakkab rahvastikuminister Riina Solman lugema iga päev ette 100 lehekülge piiblit – seega on usklikud kaetud. Haridusminister Mailis Reps õpetab noori, kuidas õigesti kondoome kasutada – noored on kaetud. Siseminister Mart Helme esineb iga pressikonverentsi lõpus mõne oma tuntud looga – kontserdid ja peod seega kaetud. Riigihalduse minister Jaak Aab õpetab kasutatud näomaskidest maja ehitama – käsitöölised ja ehitajad kaetud. Keskkonnaminister Rene Kokk tutvustab üle Eesti asuvaid raielanke ja õpetab, kuidas kändude järgi seal kunagi asunud puid ära tunda – loodushuvilised kaetud,“ tõi Lukas ainult mõned põnevad eesootavad näited.

„Peaminister Jüri Ratas on isiklikult lubanud anda psühholoogialoenguid sellest, kuidas mürgises suhtes ellu jääda ning kuidas seal olemist ka välja vabandada. Sekka näitame ka lõbusaid klippe sellest, kuidas maaeluminister Arvo Aller võtab helkurvestides lasteaialastel käest kinni ja viib nad igapäevaselt maale põllutöödele appi,“ lubab Lukas.

„Nagu näete, siis on meie programm nii sisukas, et pigem on mure, kas selle meile antud igapäevase kolme tunni ja terve suvega üldse kõik olulised huvitavad teemad kaetud saame,“ muretseb Lukas.

Pressikonverentsi vaatamine kõigile kohustuslik

Küsimusele, et kas ei ole ohtu, et valitsuse erinevad ministrid hakkavad oma eetriaega ära kasutama poliitilistel eesmärkide elluviimiseks ja propaganda tegemiseks, vastas Lukas nii:

„No kuulge, ega siis kõik head asjad siin elus ei saa ka tasuta olla – mõelge nüüd ise ka natuke – ministrid näevad sel suvel ränka vaeva, et rahvast harida ja nende meelt lahutada. Usume, et õige pisut poliitpropagandat sealjuures ei tee üldse paha,“ ütles küsimusest ilmselgelt ärritunud Lukas.

„Selle asemel, et ette negatiivselt suhtuda ja kritiseerida, vaadake parem kogu meie pakutav suvine programm ära ja siis kritiseerige, kui üldse on, mida kritiseerida,“ lisas minister Lukas.

Kultuuriminister Tõnis Lukase sõnul hakkab valitsuse igapäevane kolmetunnine pressikonverents olema ERRi ja erakanalite eetris kell 12.00 ning on kohustuslik vaatamine igale Eesti elanikule.

Hea lugeja! Mida arvad Sina valitsuse värskest plaanist jätta ära kõik suveüritused ja pakkuda selle asemel mitmekesist programmi valitsuse igapäevasel pressikonverentsil kuni suve lõpuni? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD:

Tõnis Lukas: et Isamaad pilti saada, peamegi järjest debiilsemaid asju välja mõtlema

Tõnis Lukas: pärast marutaudis koera hammustust näen, kes on lõimunud ja kes mitte

Hakka meie jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Koolipapa

    28. apr. 2020 - 09:48

    Mina soovin, et Haridusministeerium (eriti minister) õpiks ära eesti keele õigekirja ning palkaks ministeeriumisse mõne inimese, kes haridusest ning koolidest kah midagi teab

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles