Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

TREILER | Tallinna Linnavalitsus andis välja oma versiooni Eestis filmitud spioonipõnevikust “Tenet”

Tallinna linnavalitsuse välja antud treilerist on näha, et peakangelane on Mihhail Kõlvart ja Robert Pattinson mängib väikest kõrvalosa.
jagamist

Tallinna Linnavalitsus lasi täna välja oma versiooni režissöör Christopher Nolani Tallinnas filmitud ulmelisest ja vägagi suurejoonelisest spioonipõnevikust, mis kannab nüüd nime „Tenet  – Validaatorite mäss“.

Tallinna Linnavalitsuse sõnul lasti oma versioon treilerist välja, sest kuigi Nolani sõnul on see tema karjääri üks suurejoonelisemaid filme, jäi treilerist puudu palju kohalikku pealinlikku heroisimi, mida nüüd värskes treileris kompenseeritakse.

VAATA värsket Tallinna linnavalitsuse versiooni siit:

Linnavalitsuse treiler keskendub päris elu sündmustele

Treileris näeme, et Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on “Tenet- Validaatorite mäss” keskne peategelane, kes tõttab linlastele appi ning kelle eesmärk on peatada Kolmandat maailmasõda. Teda aitab sel teekonnal Robert Pattinsoni kehastatud karakter Jaanus.

Treilerist selgub, et Savisaare ajal alustatud ühistranspordi validaatorite süsteemist areneb välja tehisintellekt, kes võtab linna täielikult üle. Kuid kes on see kuri pahalane, kelle heaks tehisintellekt töötab ja kes tahab linna hävitada? See roll on antud üllatuslikult David Pärnametsale, kelle filmi kesksele kohale sattumist ei oska kommenteerida ei Nolan ega Kõlvart. Mees olevat lihtsalt kohale tulnud ja filmis osalenud.

Kaader treilerist – peakangelane saadab ühe kurjamitest (rolli mängib Taavi Aas) teise ilma.

Treileris on nii spioonifilmidele omased keskkonnad ja motiivid, aga Kõlvaritele ja natuke ka Nolanile omast urbanulmet, mida esitletakse Laagna teel filmitud märulistseenides, kus tegelased kasutavad ajaga manipuleerivaid seadmeid olukorras, kus nende ees toimub autoõnnetus, aga ülestõusnud validaatorid keeravad aja tagasi ja me näeme tegelaste silme all reaalajas, kuidas auto liigub ajas edasi ja tagasi.

Sisu on äärmiselt kaasakiskuv

Kuigi treiler ei ütle meile ette väga palju, annab see siiski aimu, et peakangelane Kõlvart kohtub oma ülestõusnud validaatorite vastases võitluses mitmete väga kurjade tegelastega nagu näiteks David Pärnametsa ja süsteemil Tallinna ühistranspordis areneda lasknud endise linnapea Taavi Aasaga, kelle Kõlvart efektselt ka teise ilma saadab.

Filmis mängib kandvat pahalase rolli David Pärnamets.

Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem – treilerist paistab, et peakangelane Kõlvart ei pea paljuks pöörduda abi saamiseks isegi Validaatorite Isa Edgar Savisaare poole.

Ka saadetakse peakangelase teele võrgutavaid naisolevusi, et teda õigelt teelt eksitada. Võrgutaja rollis astub üles keskerakondlane Kadri Simson.

Filmi sünnil ka põnev eellugu

Kuuldavasti filmiti Tallinna linnavalitsuse versioon filmist suure saladuskatte all „Tenetiga“ samaaegselt ning suure saladuskatte all. On teada niipalju, et linnavalitsuse versiooni filmimine oli eelduseks, et Lasnamäe kanal üldse kinni pannakse.

Noland küll lavastas mõlemad filmid ise, kuid kuuldavasti tegi Mihhail Kõlvart mõlema filmi märulitrikid ise. Kuna pühad olid vahel, siis tuldi välja esimesena Nolani enda treileriga ning seejärel linnavalitsuse omaga.

Tallinna linnavalitsuse välja antud eepiline spioonimärul „Tenet – Validaatorite mäss“ linastub 2020. aasta 17. juulil ja seda ainult Lasnamäe kinodes.

NB! Lugejakiri.ee on Tallinna linnavalitsuse soovil värske treileri „Tenet – Validaatorite mäss“ ainuke ametlik esitluskanal.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles