Täna algas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti kampaania “Märka ohtlikku ehitist!”. Õhtuse seisuga on amet saanud kümneid tuhandeid kaebusi eestlastelt, kes lõpuks ometi on leidnud legaalse viisi, kuidas oma naabrist lahti saada.
TTJA sõnul vastutab hoonete ohutuse eest seadusest tulenevalt selle omanik, mistõttu TTJA soovib oma värske kampaaniaga kaardistada ohtlikud ehitised, tuvastada nende omanikud ning kohustada omanikke võtma kasutusele meetmed esmase ohu likvideerimiseks.
Väga paljud eestlased on TTJA kampaaniast paraku väga valesti aru saanud.
Massiline pealekaebamine
Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti sõnul on nad ühe päevaga saanud eestlastelt kümneid tuhandeid avaldusi, kus ollakse kindlad, et just nende naabri maja on ohtlik/ üldse ei meeldi neile/ tuleks kiiremas korras maha lammutada ja kui vähegi võimalik, siis ka naaber ise Siberisse saata.
“See Tarbijakaitse uus kampaania, et kui naabri kodu ei meeldi, pane meile kitse või mis ta oligi, no see on ikka nagu taeva kingitus,” kommenteeris Viimsis elav ja kampaanias osalenud Tarmo (45).
“Olen aastaid otsinud mingeid viise, või noh, pigem välja mõelnud viise, kuidas sellest kuradi jobust naabri-Toivost ja tema tüütust naisest lahti saada ja no kahjuks pole siiani see õnnestunud,” sõnas ta.
“Ja nüüd järsku kukkus siis sülle selline ametlik variant, et teata naabri “ohtlikust” majast ja ta saab halvimal juhul kaela hulga uurivaid ametnikke või siis parimal juhul lammutatakse ta maja maha,” hõõrub Tarmo käsi.
Sarnaselt mõtlevad ka teised
Viimsis elava Tarmoga on päri ka Tartus elav Agnes (50), kes esitas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametile samuti kaebuse naabri “ohtliku” kodu kohta, kuid lisas sinna ka põhjalikud põhjendused.
“Ma juba tean neid ametnikke – teatad naabri majast, tulevad kohale, ei leia midagi ja siis tulevad mulle ütlema, et mina ajasin mingit jama ja kõik jätkub senise hooga ehk naabri maja jääb alles,” kommenteeris ta.
“Mina andsin TTJA-le mitu mõjuvat põhjust, miks mulle nende kodu ei meeldi. Üks näiteks oli psühholoogiline – naabri maja on suurem ja kallim ja see mõjub mulle halvasti, et mina nii edukas pole,” tutvustas Agnes oma strateegiat, kuidas TTJA värske kampaania abil naabrist lõplikult lahti saata.
“Ja teine oli muidugi vana hea väide, et tegemist on suuresti visuaalse reostusega – mulle endale lihtsalt ei meeldi naabri hoone arhitektuur ning see kahjustab nii minu silmanägemist, kui ka maitsemeelt!” põrutab ta.
“Nende kahe selgituse kombo peaks minu hinnangul olema piisav, et Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet mu naabri maja lõpuks ometi lammutaks,” loodab Tartus elav Agnes.
Hea lugeja! Kas Sina oled juba võtnud osa Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti uuest kampaaniast ning oled oma naabri kodu peale kitse pannud, et temast lahti saada? Anna sellest märku loo all kommentaarides!
Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia ja pane õlg alla!
Kommenteeri