Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tuhanded eestlased asetavad täna oma maskid maha, et tänada Emakest Maad maskide materjalide eest

jagamist

Alates tänasest ei pea enam maske kandma – selle puhul asetavad tuhanded eestlased oma maskid suvalisse kohta maapinnale, et suure austusega tänada sellega Emakest Maad, kes andis meile materjalid maskide valmistamiseks.

Üle-eestilise aktsiooni sloganiks on “Mullast oled sa võetud, aga mullaks sa veel niipea ei saa, aga kunagi ehk ikka saad!”

Maskid maha

Kuna maskikandmise kohustust tänasest enam pole, hakkavad meie teedele, tänavatele, põldudele, metsadesse ja rohealadele alates tänasest ilmuma kasutatud maskid.

Uurisime ühelt keskkonnateadlikult kaaskodanikult, miks ta Emakese Maa tänamise aktsioonist osa võtab.

“Ootasin seda päeva tegelikult juba ammu ja kui nüüd aus olla, siis alustasin selle aktsiooniga juba tegelikult eelmisel aastal,” ütleb aktsioonist osa võttev tallinlane Kaido (35).

“Noh jah, kui nüüd siin ausad oleme, siis lisasin sinna rohealale või mujale maskide kõrvale ka muud kraami, aga kõik sai tehtud selle eesmärgiga, et ikka Emakest Maad tänada.”

Aitäh, Emake Maa, et andsid meile materjalid selle maski tootmiseks!

Aktsioon jätkub ka tuleviks

“Seega maske igal pool suvalises kohas maas vedelemas nähes ei tasu ära ehmuda ega seda suvaliseks prügiks pidada,” selgitas Kaido.

“Tegemist on paljude eestlaste tavalise kombega tänada sel viisil Emakest Maad, et ta andis meile need materjalid, millest maskid tehti,” ütles ta.

Kaido lubab aktsiooniga jätkata ka siis, kui tal enda maskivarud otsas on.

“Eks veel mingi aja ma Emakest Maad sel viisil tänan – ikka leian siitsealt mõne oma kasutatud maski, näiteks autoistme alt, ja ilusti saab see suvalises kohas ka maha asetatud ka tulevikus,” lubab keskkonnateadlik Kaido.

Hea lugeja! Kas kavatsed samuti olla tänulik Emakesele Maale ning tänada teda sellega, et viskad oma kasutatud maski suvalises kohas maha? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

  • Tapeedimuster

    2. juuni 2021 - 12:15

    Ja kolmanda laine ajal saab selle maski sealt jälle puutumatult kasutusse võtta tänades ikka emakest maad , kes selle hästi säilitas inimeste hüvanguks ja kasuks.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles