Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tulevane siseminister Mart Helme: ministrid saavad juua täis peaga ringisõitmiseks eraldi autod

Tulevase siseministri Mart Helme sõnul on neil üks võimalik autokandidaat juba väljagi valitud - kenasti pehmendustega ja suvele kohaselt ka kabriolett.
jagamist

Tulevane siseminister Mart Helme sõnul pole autorooli jääknähtudega istumine teema, mille pärast Kuusikut ministrikandidaadina maha kanda. Selle asemel lubab ta, et kõigile ministritele ostetakse eraldi autod, millega on liikluses turvaline ka purjus peaga ringi sõita.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees, siseministri kandidaat Mart Helme iseloomustab erakonnakaaslase Marti Kuusiku – kellest on nüüdseks ministrikandidaat saanud – jääknähtudega autosõitu ning politseile vahelejäämist kui piiripealset asja.

„Tegemist on niisuguse piiripealse asjaga, politsei ju mitte mingeid muid sanktsioone kui hoiatus ja saatmine n-ö koolitusele ette ei võtnud, sel hetkel ei olnud ta veel ministrikandidaat, tal ei olnud õrna aimugi sellest, et ta võiks ministrikandidaadiks saada,“ kommenteeris Mart Helme.

Ettevaatusabinõud võetakse siiski kasutusele

„Ma ei taha kuidagi vabandada ega õigustada – ja ta (Kuusik, toim.) on ka ise tunnistanud, et ega see ilus ei olnud –, aga ka Jaak Aab on taas minister. Egas ajalugu ongi ju näidanud, et see juhtum polnud ministrite hulgas esimene ega kindlasti ole see ka viimane. Ära keelata seda on keeruline – niisiis peame selle asja lahendama pisut teistmoodi,“ lubab Helme.

Sellised autod jõuavad ministrite kätte juba enne suve – mõnusalt pehmed ja suvele iseloomulikult ka kabrioletid. Saab mõnusalt täis peaga ringi kruiisida ilma, et peaks muretsema avariide pärast.

„Mind pole küll veel siseministriks kinnitatud aga olen andnud juba oma esimese käsu ministeeriumiametnikele kätte – telligu koheselt ära 10 autot, millel ümber mingisugused pehmendused kas siis vanade rehvide või muu sellise näol, et kui peakski ministritel avarii toimuma, siis päädib see asjaosaliste jaoks kerge ehmatusega ja võib-olla isegi naeruga,“ arvas Helme.

Autod tulevad erilahendusega

„Ma pole küll tehnikainimene aga ma arvan, et tänapäeva tehnoloogia juures on võimalik küll kokku panna sellised masinad, millega võib julgelt ka avariides osaleda nii, et keegi ei saa viga ega lähe ka autod katki,“ ütles tulevane siseminister.

Helme sõnul on kaalumisel ka riigile odavam variant, kus oleks juures ka keskkonda säästlik idee – kasutada purjutavate ministrite autode kaitsmiseks vanu autorehve.

„Kui meil need autod on lõpuks olemas, siis ei pea ei politsei, inimesed tänaval ega ka purjus ministrid ise muretsema, kuidas nad ringi liigutud saavad,“ lubab Helme.

Küsimusele, et millise signaali saadab see lihtrahvale, keda karistatakse taoliste asjade eest suure rahatrahvi või arestiga, vastas Helme lühidalt: „No kuulge, keda te võrdlete praegu siin – ühed on ikkagi tähtsad riigi asju ajavad ministrid ja teised tavalised maksumaksja-tüüpi inimesed tänavalt – siin kehtivad ikkagi selgelt erisugused reeglid!“

Hea lugeja! Mida arvad Sina tulevase siseministri Mart Helme plaanidest panna ministrid liiklusesse pehmendustega autos? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

 • Andu

  29. apr. 2019 - 23:27

  EV President kandes neiupõlve nime, väi vahele jääknähtudega ” Volga”
  roolis politseile?
  Millise kiiklusvahendi ohutuse mõttes võiks rakendada?
  Aga vastus on lihtne-kaibe autojuht..
  Ministritel võiks ka turvalisuse kaalutlustel olla limusiin koos autojuhiga -ja hotelli tüüpi väike pohmelli ravi kapp sees..😀

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles