Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tulevase valitsuse ainukesed naisministrid käisid tutvumas Stenbocki maja köögipoolega

Vaimustunud naisministrid Stenbocki maja keldris asuvas köögis.
jagamist

Kui tulevase valitsuse ainukesed naisministrid Riina Solman ja Mailis Reps täna hommikul Stenbocki majja jõudsid, tegid valitsuse meesministrid neile suure üllatuse – naistele tutvustati  Stenbocki maja kööki ja seejärel ootas neid lauakatmise töötuba.

Mõlemad naised olid meesministrite tähelepanust loomulikult väga meelitatud.

„Eile oli nii väsitav päev ja kartsin, et täna tuleb veel hullem. Aga suur oli minu üllatus kui Stenbocki majja jõudes ootasid meid lilledega ees meie uue valitsuse kõik meesministrid ja tegid meile lõõgastava tuuri Stenbocki maja keldrisse, kus asub ka teatavasti kõigi naiste lemmikkoht köök,“ märkis Solman.

„Ja oh, milline köök see veel on! Säravad potid pannid, läikivad pliidipinnad ja tuttuued Tupperware karbid! Olin täiesti šokis ja pea käis õnnest ringi kui sain seal köögis ringi lennelda, pannilabidas käes!“ rääkis Solman õhinal.

Repsi vaimustus polnud väiksem

„Vabariigi Valitsuse korralised istungid toimuvad tavaliselt üks kord nädalas, neljapäeviti algusega kell 10 Tallinnas Stenbocki majas. Mul on nii hea meel, et saan sel päeval tulla pisut varem kohale, nii kella 7 paiku, ja vaaritade meie tublidele meestele istungi ajaks mõned koogid ja teha valmis hommikupudru,“ rõõmustas Reps.

„On ju teada fakt, et kes hommikut ei söö, see tegelikult päeva korralikult ju ei alustagi. On igati õige, et samal ajal kui mehed arutavad tähtsaid asju üleval toas, saame meie anda oma panuse riigi arengusse just siin, õdusas soojas Stenbocki maja köögis,“ märkis Reps.

Mõlemad naisministrid läbisid tugeva lauakatmise koolituse. (foto: Stenbocki maja)

Naisi ootas veel üks üllatus

Kui naised olid köögis üle vaadanud kogu sisustuse ja vaimustusega kokku lugenud ja ära katsunud kõik potid ja pannid, ootas neid ees veel üks üllatus, mille mehed olid neile ette valmistanud – elegantne lauakatmise töötuba.

„Oh, ma pidin peaaegu pikali kukkuma kui sellest kuulsin – kohale olid kutsutud Eesti parimad etiketimeistrid ja nende käe all saime kiiresti selgeks, kuidas korrektselt ja elegantselt katta lõunasöögiks laud,“ sõnas Solman.

„Ma olen enam kui kindel, et mehed küll meie lauakatmist häbenema ei pea peale sellist koolitust,“ lisas Reps.

Mõlemale naisele anti pidulikult üle ka Stenbocki maja keldris asuva köögi võtmed, paar pajakindaid ning kaks põlle, kuhu oli peale tikitud mõlema naise nimi.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles