Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Üheksa korda mõõtnud ja ühe korra lõiganud rätsep vallandati esimesel tööpäeval

Kalmer istub nüüd kodus õmblusmasina taga, süüdlasenägu ees.
jagamist

Tallinnas vallandati rätsep, kes mõõtis üheksa korda ja lõikas korra. Tööandja süüdistas meest venitamises ja liiga aeglaselt töötamises. Rätsep ise endal süüd ei näe.

Sel nädalal jõudis Töövaidluskomisjoni tõeline pähkel, millega luuakse tõenäoliselt pretsedent järgmistelegi rätsepadele.

Rätsep väidab, et vallandamine oli ebaseaduslik

„Olen terve elu rätsepana töötanud, mind on lihtsalt nii maastmadalast õpetatud ja nüüd siis järsku selline pauk,“ on Jõgevalt Tallinna tööd otsima tulnud Kalmeri (44) pahane.

„Tööintervjuu läks hästi – näitasin ette, mis ma teinud olen ja mida ma oskan. Tööandja tundus rahule jäävat. Esimesel tööpäeva anti mulle kohe õmmelda üks meeste ülikond. Võtsin kliendilt mõõdud ja hakkasin tööle,“ meenutab Kalmer.

„Panin just materjali lauale kui sisse astus ülemus ja hakkas minu tööd jälgima. Tegin siis nii nagu alati – mõõtsin materjali üheksa korda ja ühe korra lõikasin. Oh seda kisa ja kära, mis siis lahti läks!“ kommenteeris intsidenti Kalmer.

Kurja juur – mõõdulint. Kalmer kasutas seda lihtsalt liiga palju.

Tööandja süüdistab rätsepa venitamises

„Ülemus rebis mult mõõdulindi käest ja viskas selle nurka. Käärid viskas ta vihahoos ühe teise rätsepa selga kinni, kes siis natuke oigas aga suurt välja ei teinud sellest. Ju siis tavaline asi selles töökohas,“ imestas Kalmer.

„Aga mulle ütles ta, et pakkigu ma oma asjad kibekiirelt kokku ja tõmmaku sealt minema. Kas tõesti see ongi siis see paljuräägitud tööjõupuudus?“ ohkas Kalmer.

Kalmeri tööandja näeb asja teisiti.

„Mul ei ole aega sellist jama üldse kommenteerida – tuli mees ja rääkis suuga terve suure linna aga kätega ei teinud linnupesagi. Minu kliendid ootavad, et nende riided saaksid valmis kiiresti, mitte ei peaks ootama aastaid, enne kui valmis saavad,“ kommenteeris Kalmeri palganud väikeettevõtja, kes soovis jääda anonüümseks.

“Mõõdad korra, okei. Teise korra veel, et kindel olla. Hea küll. Igaks juhuks mõõdad kolmandagi korra, et ei eksiks ja materjali ei raiskaks aga kurat võtaks, mõõta üheksa korda?? Mis sul peas viga peab olema, et niipalju mõõtma pead?” ei saa Kalmeri tööandja aru.

“Loomulikult lasin selle ludri kohe lahti, mingu mõõtku kuskil poe taga Bocki liitreid aga mitte ärgu raisaku minu aega siin.”

Kalmer on kaevanud oma vallandamise Töövaidluskomisjoni, kes arutab küsimust sellel nädalal.

SEOTUD LOOD: Täna juhtus see, mida kardeti juba ammu – tasa sõudnud mees jõudiski kaugele

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (3)

 • Aare Tesaar

  31. juuli 2019 - 20:35

  siinses loos on ajakirjanik täiesti mööda pannud—tõsiasi, et Kalmer mõõtis MÕÕDULINDIGA , ei sobi kuidagi kokku Eesti kui innovaatilise ja IT-põhise tööstusega riigiga. Seetõttu Kalmer kinga saigi. Oleks Kalmer teinud omad mõõtmised kasvõi lasermõõtjaga, veel parem, kasutanud arvutipõhist skaneerimist, oleks ta võinud mõõta kasvõi 90 korda.
  Isegi Lugejakirja ajakirjanikud võiksid kontrollida fakte enne fake uudise levitamist.

  Vasta
  • j.s.

   1. aug. 2019 - 11:47

   Sa oled ilma mõõtmata loll mis loll.

   Vasta
 • Aivar Nigu

  1. aug. 2019 - 17:00

  Et ring üheksaks võrdseks siiluks lõigata ei piisa ka ükeksakordsest mõõtmisega!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles