Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ülenurmekaid häirivad veised saavad pähe maskid, mis muudavad ammumise Vikerraadio unejuttudeks

Moodsa mürasummutava maskiga veis.
jagamist

Mitmed Tartu külje all Ülenurme uuselamurajooni elanikud kurdavad, et juba kolmandat suve pole neil õiget öörahu olnud, sest naabruses asuvad veised ammuvad häirivalt valjult. Nüüd on lahendus leitud.

Veistele paigaldatakse spetsiaalsed maskid, mis summutavad kõik senised veiste ammumised, mis karjamaale elama asunud ülenurmekaid häirivad.

Vikerraadio unejutt

Looduse juurde elama minnes tuleb paratamatult arvestada sellega, et mõned hääled tulevad ikkagi ka tuppa, leiavad eksperdid.

Siiski pole see alati nii, eriti kui tehnoloogia on arenenud niivõrd kaugele, et neid häirivaid helisid on võimalik edukalt kõrvaldada.

Sama on nüüd juhtunud ka Ülenurme poldril elavate ja karjuvate veistega, kes saavad pärja asemel pähe hoopis heli summutavad maskid.

Maskide ainuke eesmärk on summutada veiste suust tulevat ülitugevat ammumist ning lasta maski teisest otsast välja Vikerraadio unejuttu.

“Oleme seadmeid testinud edukalt juba tükk aega ja meil on hea meel, et lõpuks ometi leidus neile ka ostja – Ülenurme loodusega ja selle häältega kimpus olevad uusasukad,” kommenteeris Lehmalõugamise-Summuti 3000 leiutaja. Tema sõnul mängivad maskid järgmised kolm aastat igal ööl täpselt ühte ja sama Vikerraadio unejuttu seni, kuni patareid tühjaks saavad.

“Erinevaid unejutte hetkel veel kahjuks jah maskidele sisse panna ei saa,” nentis leiutaja toote viga. “See on tulevikumuusika.”

Esimesed Ülenurme veised saavad müra summutavad maskid pähe juba sel nädalal, misjärel hakkab üle karjamaade kostuma öösiti ainult Vikerraadio unejutte.

Lugejakiri.ee meeldib? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • Naljanina

  27. juuni 2023 - 13:29

  Et poleks enam nurinat, siis asendab ammumist harjumuspärased röögatused Martini esituses. Igal õhtul sama jutt nagu “muinasjutt”. 😆

  Vasta
 • Agent

  27. juuni 2023 - 14:03

  Veiste sellises käitumises on süüdi riigikogu suvepuhkus. Loodus tühja kohta ei salli.

  Vasta
 • nojah

  27. juuni 2023 - 14:05

  Ehk on need eesti lehmad, kellel kooris ammumise harjutus pooleli. 😍😍

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles