Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ÜLLATAV! Detsembrikuu populaarseimaid poistenimed olid Oo, Mikk ja Ron

Vaene Oo, ta isegi ei tea veel, et tal selline nimi on.
jagamist

Eesti laste nimetrendides on toimunud taas väga suur muutus. Kui veel novembris olid populaarsemad Martin ja Anna, siis detsembris on need langenud tahapoole ja nimede edetabelis on uued liidrid.

Statistikaamet, kes ei anna tavaliselt hinnanguid lastele antud nimede osas, andis seekord teada, et toimuv on ikka täiesti üle mõistuse.

Ühiskonnas toimuv peegeldub laste nimedes

Kui veel alles hiljuti oli populaarseim poiste nimi Martin, siis detsembris on selleks Oo, Mikk ja Ron. Neile järgnesid Tõnustusdoos ja PõrandaPõrge.

Tüdrukute poole pealt oli pilt veelgi kirjum. Kui alles eelmistel kuudel olid populaarseimad nimed Anna ja Elisabeth, siis detsembris olid populaarsemad eesnimed tüdrukutele Genot-Siiri ja Apart-Heidi.

Väike Apart-Heidi nägi ilmavalgust Pelgulinna sünnitusmajas.

„Eks lastele pandud nimed näitavad selgelt, et vanemaid mõjutavad meie ümber toimuvad sündmused. Kuidas need vanemad tulevikus oma lapsele otsa vaatavad ja pandud nime selgitavad – seda ei kujuta hetkel ettegi,“ seisab Statistikaaameti teates.

“Kui võtame näiteks poistenimed, siis Oo tundub igati loogiline – saada koroonaajal haiglas sünnitama, võib iga värske lapsevanema imestusest ohkima panna. Kuid miks on seal Mikk ja Ron – pole isegi meil aimu,” lisab Statistikaamet.

Statistikaameti andmetel registreeriti detsembris Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 892 sündi, neist 402 tütarlast ja 490 poisslast.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • tapeedimuster

    3. jaan. 2022 - 21:27

    Ja keegi polegi veel pannud nimeks Ära Kanna Maski või Annan Lõuga? Imelik. Aga päris levinud nimi peaks olema Kardan Süsti. Vähemalt hellitusnimi.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles