Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ÜLLATAV! Novembrikuu populaarsemad laste nimed olid Kevin-Lister ja Listeeria-Lizette

Pelgulinna sünnitusmaja kõige kõvem karjuja sai endale üsna eksootilise nime: Lysteerya-Hysteria. (foto: magamata ämmaemand)
jagamist

Eesti laste nimetrendides on toimunud novembrikuus väga suur muutus. Kui veel oktoobris olid populaarsemad Sebastian ja Sofia, siis novembriks on need langenud tahapoole ja nimede edetabelis on uued liidrid.

Kuigi tavaliselt avaldab Statistikaamet nimede statistika siis, kui kuu on läbi saanud, siis seekord tehti erand, sest nimede edetabelis on toimunud väga suured muudatused.

Ühiskonnas toimuv peegeldub laste nimedes

Kui oktoobris oli populaarseim poiste nimi Sebastian, siis novembris on selleks Kevin-Lister ja Coli-ver. Neile järgnesid Robin-Lyster ning Maksimus-Bakter.

Tüdrukute poole pealt oli pilt veelgi kirjum. Novembris olid populaarsemad eesnimed tüdrukutele Listeeria-Lizette, Cäthlyn-Listeeria ning Caroly-Lystery.

See just sündinud nunnu laps sai nimeks Listeeria-Lizette. Ta teab väga hästi, et tema idiootidest vanemad on ta elu täielikult persse keeranud aga kahjuks ei ole ta veel kõnevõimeline, et seda ise vanematele öelda. 

Aga näiteks pandi ka pisut eksootilisemaid nimesid oma lastele. Poiste hulgas jäi silma Rasmus von Listeerium ja Illar ning tüdrukute hulgas Lysteria-Hysteria.

„Eks lastele pandud nimed näitavad selgelt, et vanemaid mõjutavad meie ümber toimuvad sündmused. Kuidas need vanemad tulevikus oma lapsele otsa vaatavad ja pandud nime selgitavad – seda ei kujuta hetkel ettegi,“ seisab Statistikaaameti teates.

Statistikaameti andmetel registreeriti novembris Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1155 sündi, neist 551 tütarlast ja 604 poisslast.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles