Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

UNESCO: “Võtame Pahvi ja Vahtre maailmapärandi kaitse alla, et neeger ja pede ei kaoks sõnavarast!”

UNESCO on lõpuks ometi asunud kaitsma tõelisi väärtusi.
jagamist

Seoses reaalse ohuga, et Peep Pahv ja Lauri Vahtre annavad isegi saunas sõpradega tina pannes alla survele mitte enam kasutada sõnu neeger ja pede, otsustas UNESCO võtta mõlemad mehed maailmapärandi nimekirja.

UNESCO juhi Audrey Azoulay sõnul on tõsine oht, et lisaks Tallinna vanalinnale võib ohtu sattuda ka Eestile endiselt nii omane onuheinolik mõtteviis.

“On ilmselge, et mõlemad Eesti mehed Peep Pahv ja Lauri Vahtre tunnevad nii ühiskonna, kui ka oma sõprade ja tuttavate survet, et nad enam ei kasutaks ei avalikult ega ka näiteks poe taga või saunas sõnu nagu neeger ja pede,” kommenteeris UNESCO juht Azoulay.

Lisaks onuheinoliku mõtteviisi propageerimisele kaaluti Lauri Vahtret UNESCO pärandi nimekirja lisada ka seetõttu, et tegemist on ainsa ajaloolasega maailma ajaloos, kelle aju kapatsiteet langeb pöördvõrdeliselt tema karvakasvuga.

“See võib maailma kontekstis tunduda küll okei, kuid arvestades Eesti ühiskonda ja siin endiselt vähemalt 25% rahvastiku arvamust, siis oleks nende kahe mehe ja nende mõtteviisi kadumine katastroofiliste tagajärgedega.”

Lisaks onuheinoliku mõtteviisi propageerimisele kaaluti Peep Pahvi UNESCO pärandi nimekirja lisada ka seetõttu, et ta on ainuke spordikommentaator maailmas, kes mängib juba rekordilised 40 aastat peitust oma peenisega.

“Peamisteks ohtudeks mõlemale mehele on loomulikult ühiskonna üleüldine surve, aga näiteks ka Eesti Twitteri-kogukonna pehmode fakewokeliberalistlike roosamannade sotside liikumine,” toodi UNESCO avalduses välja.

Lisaks toodi mõlema mehe puhul suure ohuna välja nende reproduktsiooniorgani minimaalne suurus.

“Lihtsamalt öeldes ei luba nende väike munn leida ei kaaslast ega saada ka endaga samaväärseid järglasi, kes kannaksid oma isade väärtusi ja seisukohti edasi,” lisas UNESCO juht.

“Seega otsustasime, et võtame nii Peep Pahvi kui ka Lauri Vahtre UNESCO maailmapärandi nimekirja – ainult nii saame olla kindlad, et vähemalt eestlaste sõnavaras säiluvad nii sõnad neeger kui ka pede,” selgitas Azoulay.

1997. aastal võeti Tallinna vanalinn UNESCO maailmapärandi nimistusse. 15. juulil 2005 kanti UNESCO maailmapärandi nimekirja Tartu Ülikooli täheteadlase F.G.W. Struve geodeetiline kaar – 2820 km pikkune meridiaanilõik, mis ulatub Musta mere äärest Põhja-Jäämere äärde.

Alates 2022. aasta juulikuust on UNESCO maailmapärandi nimekirja lisatud ka Lauri Vahtre ja Peep Pahv.

Algselt kaaluti nimekirja lisada ka Toivo Asmer, kuid kuna tema on juba saanud idioodist järglase, siis selleks mingit vajadust siiski ei nähtud.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • Agent

    29. juuni 2022 - 23:17

    Ei saa need sõnad kaduda. Kuidas muidu öelda, et ei tohi neid sõnu öelda.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles