Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ÜRO Peaassamblee koguneb täna erakorralisele istungile, et arutada Uudo Sepa lahkuminekut

jagamist

ÜRO peasekretär António Guterresi sõnul on tegemist rahvusvahelise probleemiga ning seetõttu ei saa Uudo Sepa lahkumineku küsimust jätta Eesti Vabariigi valitsuse lahendada.

ÜRO Peaassamblee kohtub peaassamblee presidendi või peasekretäri eesistumisel korrapärastel iga-aastastel istungjärkudel, mille põhiosa kestab septembrist kuni detsembrini ja jätkub jaanuaris, kuni kõigi küsimustega on tegeldud. Nüüd kardetaksegi, et Uudo Sepa lahkumineku tõttu lükkuvad teiste ülemaailmsete probleemide lahendamised uude aastasse.

Šokeeriv äratus

“Sain šokeeriva kõne Uudo Sepa lahkumineku kohta täna öösel (ööl vastu 20. septembrit, toim) kella 3 paiku,” kommenteeris ÜRO peasekretär António Guterres.

“Mul ei olnud aega naisele isegi musi anda, sest auto ootas juba all ning sõitsin koheselt ÜRO peakorterisse, kus mind ootasid juba ees kõigi ÜRO liikmesriikide esindajad, kes ausaltöelda olid juhtunust sama šokis kui ma ise,” meenutab Guterres varahommikusi sündmusi.

“Näiteks Türgi saadik nuttis koosolekuruumi nurgas lohutamatult, sest arvas, et kuna Uudo Sepa lahkuminek toimus Türgi pinnal, võivad ÜRO teised liikmesriigid näha süüd just Türgil,” ütles ÜRO peasekretär.

Ülejäänud maailma probleemid lükati kõrvale

“Täna oli meil päevakavas tegelikult Afganistani humanitaarkriisi ning ülemaailmse finantssüsteemi olukorra arutamine,” selgitas Guterres.

“Kuid nüüd olime sunnitud kõik ülemaailmsed probleemid panema ootele, et esiteks paluda Türgi president Recep Tayyip Erdoğanil selgitada välja kogu Uudo Sepa lahkumineku tagamaad ja anda meile sellest ka detailne ülevaade,” märkis ta.

“Ning seejärel hakata kogu ÜRO liikmesriikide esindajatega arutama, kuidas tekkinud suhtekriisi edukalt lahendada.”

Veel hiljuti tundus, et Uudo Sepa suhtes on kõik paigas ja lilleline – tema vedeleb ja suunamudija Kendra tassib teda ringi, nii nagu peabki. (foto: Uudo Sepa erakogu)

“Tõenäoliselt võtab Uudo Sepa lahkumineku sasipuntra lahtiharutamine aega mitmeid kuid ja kahjuks peavad ülejäänud maailma probleemid seni ootama,” lisas ÜRO peasekretär António Guterres.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan on samuti andnud teada, et kuna Uudo Sepa lahkuminek toimus Türgi territooriumil, algatab ta ka ise siseriikliku juurdluse, selgitamaks välja, mis täpselt Uudo Sepa ja suunamudija Kendra Katrina Könneli vahel juhtus.

“On võimalik, et Uudo Sepa lahkuminek Türgi pinnal on kuidagi seotud armeenlastega infooperatsiooniga, näitamaks maailmale, millised koledused Türgi pinnal toimuvad. Just seetõttu oleme võib-olla sunnitud oma väed Armeeniasse sisse viima, et oma juurdlust läbi viia,” sõnas Türgi president Recep Tayyip Erdoğan.

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles