Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uue Eesti brändi sotsiaalmeediakampaaniat hakkab eest vedama Peterburi trollivabrik

Eesti mainet hakatakse maha tegema just sellest Peterburis asuvast Vene trollivabrikust.
jagamist

Eile teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), et Eestile hakatakse looma uut eemaletõukavat brändi. Täna teatas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et brändi toetava sotsiaalmeediakampaania hanke võitis Peterburis asub trollivabrik.

Peterburis asuv kurikuulus Olgino trollivabrik on globaalse haardega suunamudija, mis on suutnud valeinfo, propaganda ja hirmutamisega suutnud kütta üles pingeid Ukrainas ja lõhestada USA avalikkust. Eesti valitsus loodab, et trollivabriku sotsiaalmeediakampaania suudab Eestis toota niivõrd koleda pildi, et ükski välismaalane siia tulla ei taha.

Tulevik on ilusasti tume

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (EKRE) ütles Lugejakiri.ee-le, et Peterburi trollivabrik vastab kõikidele hanketingimustele.

„Trollivabriku kasuks rääkis kõige rohkem see, et nad on meie vastu suunatud propagandat teinud varemgi ja seda täiesti tasuta! Meie soovime levitada välismaalastele samasugust sõnumit, mida Peterburi trollid on juba aastaid levitanud, et Eesti on läbikukkunud riik ja kõik eestlased on fašistid,“ oli Siem hanketulemustega rahul.

„See tähendab, et neil on juba kommentaariumites ja foorumites juba meie kohta valetamise ning hirmu külvamise kogemus varasemast olemas. Nad teavad hästi meie olusid ja valdavad sotsiaalmeediat suurepäraselt. Teisi nii häid hankepakkumisi polnud,“ lisas minister Siem.

Eesti läheb põhja

Peterburi trollivabrik lähenes EASi ning Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koostatud ühishankele loomingulisemalt kui teised.

Lisaks tavapärastele Eestit mustavate videote valmistamisele suudab trollivabrik toota päevas tuhandeid kommentaare, mis kõik Eestit maapõhja vaenavad.

„Moodsal ajal tuleb kasutada moodsaid meetodeid ja sellina gerilja-turundus on parim viis, kuidas saame kõiksuguseid soovimatuid isikuid Eestist eemale peletada,“ ütles härra minister. „Kõige olulisem on see, et keegi teada ei saaks, kui heaks on elu Eestis läinud.“

Lõpetuseks soovis minister teha ka Eesti rahva poole pöördumise:

„Palun ärge rääkige Eestist madalama elatustasemega riikide elanikele, kui kõrged on Eestis palgad ja kui madal on korruptsioon. See paneb neid inimesi tahtma siia tulla. Selline saladuste väljarääkimine on otseselt Eesti riigi vastane tegevus ja me valitsuses töötame varsti välja ka meetme, kuidas sellist tegevust sanktsioneerida!“

Peterburis käis kohal Lugejakiri.ee ajakirjanik Mati Saar, kelle reisikulud maksis kinni Venemaa Föderatsioon.

SEOTUD LUGU:

EAS hakkab looma Eestile uut brändi, mis peaks välismaalasi eemale hoidma

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles