Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uuring: kõige enam hakkavad pagulaste massimmigratsiooni paaniliselt kartma endised AK diktorid

Priit Kuusk laiutab hirmust käsi, see mees on läinud ka. Astrid Kanneli päästmiseks pole võibolla hilja. (foto: Kairit Leibold)
jagamist

Rühm Tallinna Ülikooli teadlasi viis läbi laiapõhjalisi uuringu, kus luubi all olid Eesti telekanalite uudistesaadete diktorid. Uuringust selgus, et kõige suurem oht hakata massimmigratsiooni kartma on just AK endistel diktoritel.

Luubi all olid ETV, ETV+,  Kanal 2, TV3, Alo TV, TV6, Kanal 12, Kanal 11, ETV2, PBK ja Tallinna Televisiooni uudistesaated ning nende endised ja praegused saatejuhid.

Rahvusringhääling ajab inimestele hirmu nahka

„Uuringu tulemused olid hämmastavad – kui näiteks erakanalite endised uudistediktorid liikusid poliitikasse või hakkasid muud moodi oma keha müüma, siis rahvusringhäälingu uudistediktorid hakkasid hoopis paaniliselt massimmigratsiooni kartma,“ märkis uuringurühma juht, Tallinna Ülikooli sotsioloogiaprofessor Markus Pakk.

„Uuringu tulemusest jäi mulje, et just töö Rahvusringhäälingu uudistesaates AK on see, mis inimesed lõplikult murrab ja kõige ja kõigi ees suurt hirmu panema tunneb. Mis on ka igati loogiline, sest erakanalite uudisteinimesed loevad iga päev ette pehmeid uudiseid kassipoegadest ja Birgitte Susanne Hundi seksuaalelust aga Aktuaalse Kaamera diktorid peavad päevast päeva lugema ette karme uudiseid õnnetustest, sõjakolletest ja terrorirünnakutest,“ märkis uuringurühma juht.

„Kuigi televaatajale võib tunduda, et diktorid loevad neid lihtsalt tuimalt ette teleprompterilt, siis tegelikult see nii pole. Tulemused näitavad, et karmi sisuga uudised tõepoolest lähevad ka neile väga hinge ja sellest ka suured hirmud tekivad.“

Koht, mis võimendab ka kõige tugevamate inimeste kõige peidetumaid hirme – AK stuudio.

Aktuaalne Kaamera kui suurim paanikatekitaja

„Mitmel Aktuaalse Kaamera uudistediktoril tuvastasime me PAKSu ehk Post Aktuaalse Kaamera Sündroomi, millega kahjuks Rahvusringhääling ei tegele. Andsime omapoolsed uuringutulemused ka ERRi juhtkonnale ja nõukogule edasi, kus soovitasime palgata eraldi psühholoogi, kes tegeleks AK-st lahkuvate diktorite nõustamisega. Eks näis, kas nad meid ka kuulda võtavad,“ sõnas Pakk.

“Näiteks jälgime me murega Priit Kuuse viimase aja intervjuusid, seal juba on märke PAKSust, kuigi mees pole veel AK-st lahkunudki. Aga ilmingud juba on, sest mees on pidevalt väga kuri.”

Toome siinkohal ära ka täieliku nimekirja AK uudistediktoritest, kes täna ohugruppi kuuluvad: Urmas Liiv, Marite Kallasma, Eero Raun, Urve Tiidus, Helene Tedre, Sirje Eesmaa, Enn Eesmaa, Kalev Vapper, Mare Taimre, Tõnis Tirel, Indrek Treufeldt, Meelis Kompus, Kerli Dello, Neeme Raud ja Kadri Hinrikus.

Harri Kingo ja Urmas Reitelmanni jaoks on kahjuks juba liiga hilja midagi ette võtta.

„Ohugruppi ei kuulu veel AK saatejuhid-toimetajad Margus Saar, Monika Tamla, Astrid Kannel, Priit Kuusk ja Liisu Lass. Kuid kõigil neil on suur oht peale uudistest lahkumist sattuda paanikahäirete ohvriks ja sellega peaks ERR samuti täna aktiivselt tegelema,“ lisas uuringurühma juht Markus Pakk.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles