Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uuringufirma: erakond Isamaa toetus on langenud madalamale kui koroonaviiruse oma

Isegi koroonaviirus on nüüd populaarsem kui Isamaa erakond.
jagamist

Uuringufirma Norstat andmetel kerkis isegi koroonaviiruse toetus erakond Isamaa omast ettepoole, tõustes 6,1% peale. Isamaa erakonna esindajad süüdistavad selles koroona rohkem pildis olemist.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. märtsist 6. aprillini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti kodanikku. Küsitlusse lisati ka koroonaviirus, et saada aru selle toetuse või mittetoetuse suurusest.

Koroonaviirusel rohkem toetajaid kui Isamaal

Viimaste uuringutulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30,8 protsenti, Keskerakonda 27,2 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 15,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnes Eesti 200, kelle toetus oli 8,1 protsenti. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetus oli 7,3 protsenti ning Isamaal 5,3 protsenti.

„Kui lisasime valimi arvutusse ka koroonaviiruse toetuse, tabas meid ootamatu üllatus – vaatamata kõigele pahale, leidub Eestis piisavalt suur hulk inimesi, kes sellesse viirusesse soosivalt suhtuvad,“ selgitas Norstati analüütik.

„Ja veel suurem üllatus tabas meid siis, kui kõrvutasime neid erakondade toetusega – koroonaviirust toetab tervelt 6,1 protsenti eestlastest ja sellega on ta isegi populaarsem kui Isamaa erakond,“ nentis analüütik.

Värsked uuringuandmed näitavad, et aprillikuu seisuga on isegi koroonaviirus (toetus 6,1%) tõusnud populaarsuse edetabelis Isamaast (toetus 5,3%) ettepoole. (allikas: uuringufirma Norstat)

Isamaa probleemi ei näe

Isamaa juht Helir-Valdor Seeder oli uurimistulemustest kuuldes korraks küll kohkunud, kuid kogus end ruttu.

„Einoh, mis seal ikka, on siis nagu on,“ ühmas Seeder.

„Eks siin on oma loogiline põhjendus muidugi ka taga – meie liikmete tegemised ja väljaütlemised ei ole rahvale vastuvõetavad, vähemalt enamikule mitte aga see pole ka eesmärk – meie tegutseme oma erakonna toetajate huvides ja nemad on rahul,“ selgitas Seeder.

„Ja lisaks tooksin välja veel sellise aspekti, et erinevalt meist on koroonaviirus pidevalt pildis ja temast räägitakse palju – ja nagu me kõik teame – ka negatiivne reklaam on hea reklaam. Või noh, meie erakonna puhul see muidugi mingil põhjusel ei kehti,“ lisas Seeder erakonna erakordselt madala toetuse põhjenduseks.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles