Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uus trend koristusmaailmas: lapsevanemad rendivad oma lapsi Roombadeks

Milleks võtta endale koju koristama külm ilmetu robot, kui sama töö võib ära teha ka roomav beebi, kes toob majja ainult rõõmu juurde.
jagamist

Unustage lapid ja harjad ning unustage robottolmuimejad – uus trend koristusmaailmas on rendibeebid, kes teie korteri- või kontoripõranda seal ringi roomates puhtaks pühivad.

Analüütikute hinnangul tõotab uus äri kasvada kiiresti ka ülemaailmseks.

Komistas idee otsa juhuslikult

„Alguse sai asi nagu ikka geniaalsed ärid saavad – juhuslikult,“ märkis BabyRoomba asutaja Kaire Kask (41), kellel kodus kasvab 4 last.

„Olin sõbrannal külas lastega ja lapsed mängisid omaette. Ühel hetkel roomas üks minu lastest läbi põrandal olnud veeloigu ja jätkas siis oma teekonda,“ meenutab Kaire lõbusat seika.

„Jälgisin siis tema tegemisi ja märkasin, et pärast seda kui ta oli end märjaks teinud ja roomamist jätkanud, jäi tema selja taha puhas põrand. See oli tõeline heureka moment küll,“ sõnas Kaire.

See rendibeebi ootab ainult käsku, millised põrandad ta puhtaks nühkima peab.

Äri ühendatakse lõbusaga

„Tol hetkel saingi aru, et sellest võib ju äri ehitada. Hakkasingi siis proovima erinevaid materjale lapsele selga nagu näiteks põrandamopp ja käterätik aga ükski neist ei andnud piisavalt head tulemust,“ kommenteeris naine, kelle sõnul sobivad ärisse rendiks ainult sellised lapsed, kes veel roomavad.

„Siis meenus mulle, et mähkmed on ju tehtud ideaalsest materjalist – need imavad niiskust ja mustust endasse. Nii saigi enda beebile õmmeldud mitmest mähkmest kokku n-ö koristuskostüüm, mis katsetamisel töötas ideaalselt,“ selgitas Kask.

„Edasi läks asi juba kiiresti – hakkasin oma beebisid välja rentima alguses sõbrannadele ja sealt läks jutt levima. Inimestele meeldib, et majas on lõbus beebi, kes ringi roomab ja samal ajal koristab ka korteri põranda ära,“ ütleb Kaire, kes rendib oma beebisid välja isegi kuni 5-eurose tunnihinnaga.

Äri ei peatu siin

„Nüüd on mul ettevõttes tööl juba üle 20 beebi, keda siis hommikuti inimeste kodudesse ja kontoritesse välja rendime. Kui pinnad on puhtad, tuleme beebile järgi ja viime uuele objektile,“ selgitas Kaire ärimudelit.

„Meie kliendid on sellest vaimustuses – kui seni sõitis kodus või kontoris ringi külm ja kõle põrisev robot, siis nüüd on selle asemel rõõmus ja kilkav laps, kes samas teeb kasulikku tööd.“

Esimesed katsetused juba käivad, et rendibeebid tegeleksid näiteks umbrohu hävitamisega aias.

„Täna tegelen ma juba idee edasi arendusega – näiteks käivad läbirääkimised mitmete suurtööstustega, kes samuti sarnast koristusteenust vajavad. Miks mitte ei võiks lapsed ringi roomata kuskil puidutööstuses, kogudes kokku saepuru ja laaste või näiteks tapamajas, kus põrandad vajavad pidevalt puhastamist,“ tõi Kaire välja mõned näiteid.

„Juba on huvi tuntud ka põllumajandussektorist, kus beebisid saaks kasutada põldudel näiteks umbrohu tõrjumisel – lapsele tuleb selgeks teha, millised taimi ta tohib suhu toppida ja milliseid mitte ning siis lihtsalt hommikul põllule lahti lasta,“ lisas ta.

Hea lugeja! Mida arvad Sina uuest äriideest – kas annaksid samuti oma lapse sellesse firmasse rendile ja teeniksid sellega lisaraha? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

 

SEOTUD LOOD:

KURIOOSUM: oma Viimsi kodust põgenenud robottolmuimeja tegi naabri kassile pojad

Tuhanded eestlased näevad täna kurja vaeva, et koristada metsalused puhtaks enne uue prügi tulekut

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles