Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

UUS VALITSUS! Reform pani kaitseministriks täiesti varjus olnud mehe asemel mehe, kellele meeldib nägu maski taha peita

Tundub, et kaitseministri ametikoht nõuab palju kuskil varjudes luuramist.
jagamist

Kuigi Reformierakonna ministrite valik üllatas kõige vähem, torkas siiski üsna selgelt silma üks ministrikoht. Nimelt valis Reform kaitseministriks oma töös avalikkuse eest täiesti varjus olnud mehe asemel mehe, kellele meeldib oma nägu maski taha peita.

Reformierakonna ministrid on: peaminister Kaja Kallas, rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, maaeluminister Urmas Kruuse, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja kaitseminister Hanno Pevkur.

Kaja Kallas

Pole mingi üllatus, et ka uut valitsust asub juhtima taas Kaja Kallas. Kallas on suurepäraselt saanud hakkama välisasjadega ja eriti Putini suunas rusika viibutamisega, aga siseasjad on (ja mis peamine – tunduvad olevat!) ikka väga ligadi logadi. Kaja, kui ikka viitsimist ja tahtmist pole siseasjadega tegeleda, määra ametisse asepeaminister, kes kogu selle siinse igava juraga sinu asemel tegeleks!

Keit-Pentus Rosimannus

Ütled Pentus-Rosimannus, meenub Autorollo. Mis läks maksumaksjale maksma üle 300 000 euro. Jah, Keit pidi selle skandaali tõttu karistuseks lahkuma ka välisministri ametist. Aga nüüd igavesti ühte inimest minevikus tehtud vea eest peksta? Tundub loll. Sama loll tundub anda samale inimesele üks tähtsamaid valitsuse ametipositsioone, eriti selline, kus liigub vääääga palju maksumaksja raha (loe: tasuta raha). Jutt sellest, et Reformikate pink on pikk, ei tundu just eriti adekvaatne – Ligiga oleks rohkem nalja saanud!

Urmas Kruuse

Urmas Kruuse on täpselt see vend, kelle pärast lapsed sügisel kontrolltöös läbi kukuvad, sest keegi ei tea, et ta on minister ja mitte kellelgi ei tule ta kunagi kindlasti ka meelde. Kruuse suur pluss on veel ka see, et tal puudub igasugune maaeluga seotud haridus või töökogemus – võib-olla ei suuda ta seda siis persse ka keerata kui teemat ei jaga?

Signe Riisalo

Signe Riisalo, kes näeb välja nagu meist igaühe põhikooli klassijuhataja, kellele meeldis lastele joonlauaga vastu sõrmi plõksida, oli eelmises valitsuses tapeet. Mitte keegi ei teadnud, et meil on olemas sotsiaalkaitseministri koht ja ammugi seda, et seda täidab keegi klassijuhataja Signe. Siis aga tuli peale Venemaa sõda ja tädi võttis end korralikult kokku. Ka avalikkuse ees. Elame näeme, mida teeb Riisalo selles uues valitsuses.

Hanno Pevkur

Nüüd jõuamegi Reformikate uue valitsuskoosseisu suurima üllatuseni – pesuveega visati välja Kalle Laanet, kes võis ju teha head tööd (rõhutame: võis!), aga kui minister teeb oma tööd ja ei näita seda mitte kui kuidagi välja, on asi ikka hapu küll. Ehk kui vaadata Eestis võimul olnud ministreid läbi ajaloo, siis joonistub üks selge muster: Tööd sa ju VÕID teha, aga rahvale PEAB tunduma, et teed tööd. Omaette naljakas on muidugi tõik, et Reform pani kaitseministriks täiesti varjus olnud mehe asemel mehe, kellele meeldib nägu maski taha peita.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • nojah

  15. juuli 2022 - 21:50

  Maskis malenupuna esinemine on tal selga, kuhu edasi? Kas malelaual või mitte?

  Vasta
 • Teadja

  16. juuli 2022 - 14:09

  Eestimeelsed malenupud on.

  Vasta
  • Naljanina

   11. aug. 2022 - 10:15

   Et ainult poleks puidust peanuppu.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles