Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Vaata tänavuse e-etteütlus 2022 õiget kirjapilti

Tänavune e-etteütlus keskendus Vene-Ukraina sõjale.
jagamist

Avaldame Vikerraadio tänavuse e-etteütluse võistluse õige kirjapildi. Kui eelmisel aastal kirjutas etteütluse vigadeta täpselt 0 inimest, siis ka sel aastal ei olnud kahjuks ühtegi vigadeta tööd. Peamiselt eksiti kõikide sõnadega.

Tänavuse e-etteütluse taustalugu ja kontekst on agressor Venemaa sissetung vabasse Ukrainasse.

Etteütluse tekst algab:

On 23. veebruar 2022 ja ühte Moskva lähedal asuvasse pompöössesse villasse saabuvad Venemaa Föderatsiooni kaitseminister Sergei Šoigu, Venemaa Föderatsiooni Föderaalse Julgeolekuteenistuse välisteenistuse juht Sergei Beseda, Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude Kindralstaabi ülem ja kaitseministri esimene asetäitja Valeri Gerassimov ning Venemaa Föderatsiooni välisminister Sergei Lavrov.

Villa uksel tervitab kohalesaabunud mehi Venemaa Föderatsiooni presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, kes palub meestel istuda laua ühte otsa.

“Issand, kui ilus pikk laud, mis ta on, mingi 50-meetrine või?” küsib FSB juht Beseda sosistades.

“Ma pole küll ise sõjaväes teeninud ega asjade mõõtmist silma järgi õppinud, aga puhtalt enese intelligentsi pealt julgen öelda, et vähemalt 300-meetrine,” sosistab kindralstaabi ülem Gerassimov talle vastu.

“Tshh, vaikust, ülemus tuleb!” sisistab presidendi pressiesindaja Peskov meestele. “Ja õige pikkus on täna 30 meetrit, aga see pikeneb iga päevaga,” lisab ta vaevunähtavalt naeratades.

Ruumi siseneb Venemaa Föderatsiooni president Vladimir Putin ja palub laua taga püsti tõusnud meestel istuda.

“Nii, mehed, homme ründame me Ukrai…ptüi…NATO-t ja teeme Venemaast veel suurema riigi. Alustame raporteerimist, Lavrov, sina alusta. Kuidas me seda kõike omadele seletame?”

“Me kutsume seda mitte sõjaks või sissetungiks, vaid “spetsiaalseks sõjaliseks operatsiooniks”,” vastab Lavrov.

“Geniaalne! Gerassimov, Šoigu, teie kord! Milline on strateegia ja kuidas oleme valmistunud?”

“Härra president! Raporteerin, et Venemaa Föderatsiooni väed on ülemaailmseks sissetungiks valmis!” hõikab Šoigu.

“Mis teil seal täpselt valmis siis on?”

“200 ühikut PKhRDD-2B-d, 50 ühikut LPR-2 “Anode”-d, miljon ühikut AK-12, AK-15, AK-74, SR-3M, RPG-26, 300 ühikut 2S35 Koalitsiya-SV, 150 ühikut TOS-1, 300 ühikut BM-21 Grad..”

“Jah, olgu-olgu, saan aru, aga kus on meie uusimad ja modernseimad tankid T-14 Armata? Miks ma neid siin nimekirjas ei näe?” katkestab Putin Šoigu sõjatehnika ettelugemise.

“Härra president, need on ju nähtamatud ja juba Ukrainas positsioonidel!” raporteerib Šoigu.

“Olgu-olgu, väga hea. Kuidas korruptsiooniga lood sõjaväes? Gerassimov?”

“Peale seda, kui oma osa saite Teie ja siis ka meie Sergeiga, pole mulle teada antud ühestki raha kõrvaleliikumisest!” raporteerib Gerassimov uhkusega. “Ehk Venemaa Föderatsiooni väed on modernseimad ja võitlusvõimeliseimad maailmas!”

“No selge, nii, väline ja sisemine kommunikatsioon on paigas, sõjavägi on valmis, kuidas on lood Ukraina ja lääne õõnestamisega? Beseda, sinu otsa vaatan!”

“Tänu Teie poolt lahkelt eraldatud 5 miljardile dollarile, millest osa läks muidugi Teile ja osake ka meile, on õõnestustegevus olnud äärmiselt tõhus – ülejäänud raha eest oleme koostanud erinevate riikide jaoks jutupunktid, mida siis igas riigis kohapeal aktiivselt ja tulemuslikult levitatakse!” raporteerib Beseda.

“Näiteks Eestis läks meil lausa nii hästi, et pidanud sealsetele meie rakukestele EKRE-le, SAPTKile, valgusolenditele, lamemaalastele ja kurat teab, kellele veel,  sentigi eraldama – nad lubasid meie jutupunkte ise tasuta levitada ja kui ma nüüd aus olen, siis teevad oma tööd lihtsalt suurepäraselt!” jätkab Beseda.

“Kasulikud idioodid siis?” küsib Putin.

“Ei, ise nimetavad nad end oma peaga mõtlejateks. Ehk siis jah, kasulikud idiood,” naerab Beseda. Tema naeruga ühinevad kõik pika laua taga istujad.

“Kas keegi teab, kuidas on lood lääne võimalike sanktsioonidega? Ukraina sõjaväega? NATO võimaliku sekkumisega?”

“Ukraina sõjavägi on vanaraud ja meeste moraal nullilähedane, võimalik, et isegi miinuses – meid tervitatakse seal lilledega, kui nüüd lihtsamalt öelda,” raporteerib Šoigu. “Pakun, et võtame Kiievi ära 2-3 päevaga – Volodõmõr Zelenskõi ei saa arugi, mis temaga just juhtus!”

“Väga hea, sanktsioonid?”

“Venemaa vastased sanktsioonid tulevad, aga ilmselt äärmiselt nõrgad. Niikaua, kuni Saksamaa ja muu Euroopa ostab meie gaasi ja naftat, paneme ilusti vastu!” raporteerib Lavrov.

“NATO ei saa arugi, mis juhtus ja neil pole mingeid mune sekkuda,” lisab FSB juht Beseda.

“Suurepärane, lihtsalt suurepärane,” ütleb Putin kohaletulnutele. “Tundub, et oleme igati valmis. Kas kellelgi on veel midagi lisada?” küsib Putin.

“Jah, minul on, tahtsin lihtsalt lisada, et Te näete täna suurepärane välja, paistetust näos praktiliselt ei märkagi,” ütleb Peskov lõpetuseks.

Ülejäänud mõmisevad nõustuvalt kaasa.

ETTEÜTLUSE LÕPP!

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (6)

 • Rein

  14. märts 2022 - 11:31

  Tere!
  Etteütluse tekst ise võiks ikka vigadeta olla.
  “Ehk siis jah, kasulikud idiood,”
  Aga muidu hea töö, aitäh! 🙂

  Vasta
  • nojah

   14. märts 2022 - 12:16

   Igas etteütluses on omad lõksud. Eesmärgiks on, et SINA pead õigesti kirjutama.

   Vasta
 • tapeedimuster

  14. märts 2022 - 11:49

  Kirjutan hoolega aga pärast vene rahva “suurte juhtide” sõjaliste ettevalmistuste kirjeldusi ei saa enam suure naeru tõttu kirjutada ja ongi mokas see etteütlus, nagu venelaste suur “maailmavallutuski”.

  Vasta
 • Muki

  14. märts 2022 - 12:11

  See etteütlus on pikk nagu Putini laud. Tegin haltuurat nagu need 5 vene jobujürigi. Enamus sõnu jätsin endale, osad jagasin sõprade vahel ja siis lihtsalt luiskasin, et ongi tehtud. Aga etteütluse sisu omandasin igaveseks.

  Vasta
 • Selline etteütlus

  14. märts 2022 - 12:51

  See on väga russofoobne ja monopoolse maailmakirjeldusega etteütlus, kus heidetakse halba valgust arvamuste paljususele ning sõna- ja mõttevabadusele. Samuti on siin palju tõestamata väiteid ja negatiivset suhtumist lugupeetud seltsimeeste suhtes. 😉

  Vasta
  • nojah

   14. märts 2022 - 13:13

   Jõuad sa kõigi meestega seltsida.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles