Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Vabaerakonna värskes valimisreklaamis rüüstatakse räigelt loodust

Isajõhkard, kes reklaamis rebib ühe karikakra eriti jõuliselt tükkideks ja viskab selle siis maha. (kaader valimisvideost)
jagamist

Eesti Vabaerakond on tulnud välja värske valimisreklaamiga, kus näidatakse massilist looduse rüüstamist – reklaamis osalejad kisuvad kaamera ees tükkideks hunniku lilli.

Loodusrüüste algab peaaegu kohe

Valimisvideo algab sellega, et näidatakse suurepärast ilusat Eestimaa heinamaad, kus õitsevad karikakrad. On kuulda mesilaste suminat. Kuid see ilus pilt saab kesta ainult 2 sekundit, sest järgmisena tuleb kaadrisse noor tütarlaps, kellel käes imeilusalt aasalt rebitud lilleke.

„Ma armastan rõõmu, ma ei armasta vihkamist,“ ütleb tütarlaps ja samal ajal rebib jõhkralt karikakralt õiekese.

Järgmises kaadris on sinise särgiga noormees, kes on samuti samalt aasalt toorelt rebinud lillekese ja hoiab seda nüüd tugevalt käes. „Ma armastan PUHAST loodust, ma ei armasta AHNUST!“ rõhutab noormees ise samal ajal toore jõuga lillelt õielehe rebides.

Valimisvideo kisub jõhkramaks

Kui lastest võib veel aru saada, et nad mängivad karikakramängu, siis nüüd läheb asi jõhkraks kui sekkub suur jõuline mees, kes on samuti tõmmanud ilusa karikakra juurtega maa seest välja.

Mees on silmnähtavalt vihane: „Ma armastan VABADUST, ma ei armasta kui minu eest otsustatakse!“ ütleb mees vihaselt ja tusaselt. Loomulikult lõpeb ka tema veider sõnavõtt looduse rüüstamisega – mees rebib lillelt õie ja viskab selle tuima näoga maha.

Perekond jõhkardeid, kes rebivad imeilusal suvisel Eestimaa aasal lilli puruks. (kaade valimisvideost)

Vahepeal näidatakse inimeste rahustamiseks uuesti imeilusat aasa koos karikakardega, ilmselt üritatakse näidata, et vaatamata sellele jõhkardite looduserüüstajate perele on seal ikka mõned lilled endiselt alles.

Nüüd näidatakse juba tervet peret – kõik istuvad suure kivi peal koos. Siis sekkub juba mingi pehmemat tüüpi tädi, kes püüab pehme häälega teha selgeks, et tema armastab ainult kolme asja elus: „Ma armastan olla oma pere ja rahvaga, ma armastan Eestit!“. Käes hoiab ka tema rüüstatud lille.

Kas Vabaerakond püüab videoga looduserüüstajate hääli?

Valimisvideo lõpeb sellega, et tädi jääb kaamerasse vahtima, kõik teised pööravad pea põlastusega ära ja vahivad kuhugi taevasse, ilmselt nägid juba Keskkonnainspektsiooni patrulllennukit.

Video lõpus ütleb veel kaadritagune hääl tädi öeldud lauset kommenteerides, et: „Siis m sobime hästi!“. Ilmselgelt on kaadri taga mingi Vabaerakonna jõhkardist looduserüüstaja, kes kiidab selle perekonna imeilusa aasarüüste heaks.

Vaata täispikka Vabaerakonna loodust rüüstavat valimisreklaami siit:

https://www.facebook.com/eestivabaerakond/videos/393842434496539/

Hea Lugeja! Mida arvad Sina taolisest hoolimatust käitumisest looduse suhtes? Anna loo all kommentaarides oma arvamusest märku!

Kommentaarid (3)

 • Jevgeni

  19. jaan. 2019 - 15:35

  Ma arvan, et nad on purjus. Tuleks alkoholiaktsiisi tõsta, et inimesed vähem viina jooksid.

  Vasta
 • Maire

  30. jaan. 2019 - 17:20

  Mida halba on kül need lilled Vabaerakonnale teinud.Kahju inimestest,kel puudub endast lugupidamine.

  Vasta
  • Karl A. A.

   12. veebr. 2019 - 09:20

   Tõesti, Vabaerakond läks see kord liiga kaugele. Eriti see noormees, kes ütleb küll, et ta ei armasta ahnust aga rebib selle lilleõie nagu mõni jõhkard.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles