Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Vabariigi valitsus: erakonnad ei tohiks valimistel lubada seda, mida nad tegelikult täita ei suuda

Vabariigi Valitsus või nagu rahvasuus öeldakse: Vabariigi Viletsus!
jagamist

Sel nädalal arutab valitsus kiirkorras värskelt valminud seaduseelnõud, mis lisaks kelmuse paragrahvi alla valimislubaduste mittetäitmise.

Valitsuses on käes kibekiire aeg, sest koalitsioonierakondade ja huvigruppide koostöös on valminud Karistusseadustiku muutmise eelnõu, mis puudutab alusetute lubaduste jagamist rahvale enne valimisi ja valimisteaegsel perioodil.

Niikuinii on ainult kelmid, pühakuid pole

Eelnõu näeb ette, et iga erakond või üksikkandidaat, kes lubab enne valimis midagi, mida ta tegelikult täita ei suuda, saab süüdistuse kelmuses.

Kas kodukulud said kontrolli alla? Ei saanud. Nüüd võiks sellise jama eest juba trahvi väänata! (foto: Arno Mikkor)

„Kui poliitiku või tema erakonna antud lubadus tundub liiga hea, et olla tõsi, siis sellest piisab, et karistus ära väänata,“ seisab seaduseelnõu seletuskirjas.

Kas oleme viie rikkama riigi seas? Ei ole ja sinna ka ei jõua! (foto: Reformierakonna valimislubaduse plakat)

Esialgu puudutab seaduseeelnõu siiski ainult opositsioonierakondi ja parteitud kandidaate. Miks ei puuduta eelnõu praegu valitsuses olevaid erakondi ehk koalitsiooni, sellele seletuskiri vastust ei anna.

Eelnõu loodetakse vastu võtta veel sel nädalal, et veel enne märtsivalimisi alusetuid lubadusi andvaid opositsioonierakondi ja üksikkandidaate karistama hakata.

Kommentaarid (2)

 • Vennad Grimmid

  1. veebr. 2019 - 22:35

  Inimestele meeldivad muinasjutud. Hardumusega meenuvad lapsepõlvest ema ja vanaema poolt etteloetud lood. Kohe on käes valimiste aeg, kus kogu eesti rahvas osaleb züriis ja valib välja 101 kõige ilusamate muinasjuttude vestjat.

  Vasta
 • Jeesus

  4. veebr. 2019 - 01:07

  Ma luban kõigile läbi oma Isa ja Püha Vaimu pudrumäegesid, piimajõegesid, paradiisi ja igasugu muud uina munat, Sõber Allah On Suur, lubab 40 naist ja igavest elu, palju muudki ahvatlevat….nii, et valimised, jumalad ja lubajad pole olulised, oluline on usk,ainult usk ja usk, Usk EKREsse. Meie lubajad muudkui lubame, aga ainult EKRE, EKRE ja veelkord EKRE täidab oma antud lubadused Eesti rahvale… Aamen……Ps. See ei olnud valimisreklaam vaid tõe kuulutus,´- teie Jeesu

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles