Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

VÄGAGI USUTAV! Lugejakiri.ee tegi Eesti ajakirjanduspreemiate jagamisel täiesti puhta töö!

Lugejakiri.ee tegi ajakirjandusauhindade jagamisel puhta töö nii uudiste kui pressifotode kategoorias!
jagamist

Reedel kuulutati välja Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) ajakirjanduspreemiad. Lugejakiri.ee võitis absoluutselt igas kategoorias, jättes suured meediaväljaanded häbisse. Üritusel oli peale võitja väljakuulutamist kuulda karjeid ja näha pisaraid, kohal käis kiirabi.

Meil oli isegi natuke kahju sellest, et keegi teine ühtegi auhinda ei saanud aga see näitabki, et meediavaldkond on karm, kus ellu jäävad ainult need, kes endalt ise elu ei võta. Vaatame siis täpsemalt peale, mis valdkondades me oma auhinnad ja preemiad koju tõime.

Kõigepealt uudised – tegime puhta vuugi

Aasta Uudise kategoorias võitsime 27.novembril  ilmunud looga „Indrek Tarand tuli täna ajakirjanike ette verise kampsuni ja sinise silmaga“. See lugu oli erakordne ka sellepärast, et antud loo juures ilmunud pilt võitis ka Aasta Pressifoto auhinna.

Aasta Arvamusloo kategoorias võitsime preemia 11.veebruaril ilmunud arvamuslooga: „Äsja puhkusereisilt saabunud 16-aastane Cäthrin-Jessica Tamm: Eesti on ikka nii mõttetu koht!“, kus andsime lugejatele edasi ausa ja siira vaate tänasele Eesti elule läbi 16-aastase tiineka silmade.

Aasta Majandusloo kategoorias tegi puhta töö 21.novembril ilmunud lugu: „Taksojuht Arkadi investeerimissoovitus: nüüd on õige hetk Bitcoini osta!“, mis aitas väga paljudel eestlastel oma raha õigesse kohta suunata.

Aasta Parima Intervjuu kategoorias polnud meile mingit vastast. Ülekaalukalt võitis meie intervjuu Tallinna loomaaia tiigriga, kes viidi seksiturismireisile kuhugi välisriiki: „Seksituristist Tallinna loomaaia tiiger Pootsman: kurat, mind toodi siia mingit vanamutti panema!“.

Aasta Olemusloo kategoorias võitis meie 21. novembril ilmunud lugu „Uue Tallinna Vangla avamise puhul said värsked vanglaasukad kätte tutikad nutitelefonid“, mis pani paljusid inimesi mõtlema selle üle kui raske on elu tegelikult meie vangidel.

Aasta Parim Video Uudisloos kategoorias tegi puhta töö meie lugu: „ŠOKEERIV VIDEO! Poisid lõhuvad porilombi jääd nagu neil poleks nutitelefonis midagi paremat teha!“. Antud lugu võitis ka Eesti Kõige Rohkem Sotsiaalmeedias Jagatud Lugu kategoorias – lugu on tänaseks jagatud lausa 12 000 korda!

Kummalisel kombel võitsime ka Maakonnalehtede Aasta Uudise kategoorias, kus võitjaks osutus meie 26.detsembril ilmunud lugu: „USKUMATU! Põltsamaal nähti täna pärastlõunal päikest!“, mis näitas selgelt, et mingi elu on säilinud ka Tallinnast väljaspool.

Kinni panime ka Parima Venekeelse Uudisloo kategooria, kuigi meil ühtegi lugu vene keeles ilmunud polegi. Aga võitsime ikkagi. Parimaks osutus 12.detsembril ilmunud lugu: „Riik paigaldab Peipsi järve jääle Eesti-Vene piiri tähistamiseks Putini näoga plakatid“, kus mainisime ka Putinit. Ju läks lugu žhüriile nii hinge.

Aasta Kõige Rohkem Viha Õhutanud Ja Ühiskonda Lõhestanud Uudise kategooria panime kinni oma 6.oktoobril ilmunud looga: „POMMUUDIS! Laulukaar värvitakse 650 000 euro eest vikerkaare värvidesse!“, mis ajas närvi ja lõhestas terve Eesti!

Aasta Spordiuudise kategoorias polnud samuti kahtlust – võit tuli meile 4.septembril ilmunud looga: „Spordimaailm käpuli: Andrus Värnik ei joonud täna viina!“, kus tutvustasime spordimaailma varjupoolt.

Aasta Uudis Tulevikust kategoorias võitsime me samuti kindlalt oma 11.septembril ilmunud looga: „Valitsus plaanib kõik pensionärid koondada elama ühte konteinerlinnakusse“, kus paljastasime vabariigi valitsuse plaani panna juba lähitulevikus kõik penskarid elama ühte konteinerlinnakusse.

Auhinnad ei jäänud meile tulemata ka Aasta Pressifotode jagamiselt

Aasta Pressifoto auhinna võitis nagu juba eespool mainitud, meie klõps sellest, kuidas Indrek Tarand tuli ajakirjanike ette sinise silmaga.

Aasta Spordifoto kategoorias võitsime ülekaalukalt pildiga Aasta Mõttetuimast Treeningvahendist, lugu ise oli: „Aasta Mõttetuim Välistreeningvahend 2018 on selgunud!“

Aasta Olemusfoto auhinna võitis meie 23.veebruaril ilmunud loo: „SUUR ÜLLATUS! Selgus Sindi jõest päästetud hundi isik“ juures ilmunud pilt hundist, kes osutus hiljem tuntud endiseks telestaariks hunt Kriimsilmaks.

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) korraldas möödunud reedel Tallinnas Õpetajate Majas konkursi võitjate avalikustamiseks piduliku tseremoonia. See oligi pidulik ainult sinnamaani, kuni kuulutati välja kõikide kategooriate võitjad ehk meie. Siis võttis maad korraks vaikus ja edasi juba nutt ja pisarad läbisegi südantlõhestavate karjetega, mida aitasid  summutada ainult kohalesaabunud kiirabiautode sireenid.

Oli lõbus õhtu.

Hea lugeja! Kas meile tehti liiga, et teised meediaväljaanded sinna üldse kohalegi kutsuti? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles