Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

VALEHÄIRE! Mart Järviku kabinetist leitud pealtkuulamisseade osutus suitsuanduriks

Endise ministri laes olnud seadeldis osutus tavaliseks suitsuanduriks. (foto: Madis Veltman)
jagamist

Äsja valitsusest lahkuma sunnitud EKRE poliitik Mart Järvik rääkis Toris valijatega kohtudes, et leidis oma kabineti laest pealtkuulamisseadme. Väidet kontrollisid täna mitme jõustruktuuri esindajad, Järviku poolt viidatud pealtkuulamisseade osutus siiski tavaliseks suitsuanduriks.

Järvik kommenteeris, et pärast „lutika“ avastamist saatis ta ametliku kirja [siseminister] Mart Helmele, et seal majas tehtaks lutikatõrje.”Maakeeli „lutikat“ kogunesidki täna otsima nii kapo, päästeameti kui ka putukatõrjefirma esindajad.

Kõrgema taseme häire

„Meile helistati jah hommikul ning öeldi, et Maaeluministeeriumis olevat lutikad,“ kommenteeris putukatõrjefirma  OÜ Surm Putukatele esindaja Peeter Sipelgas.

„Reageerime taolistele väljakutsetele alati võimalikult aeglaselt, sest need riigiametnikud kipuvad alati tühjast-tähjast suurt numbrit tegema. Seekord polnud mingi erand,“ sõnas Sipelgas.

„Kui me kohale jõudsime, siis pakkisid pettunud kapo poisid just oma kohvreid kokku ja Päästeameti esindajad kinnitasid, et tegemist on tavalise suitsuanduriga,“ märkis kahjuritõrjur Sipelgas.

Sipelga sõnul oli ka Järvik ise kohal ning osutas laes olevale valgele ringikujulisele seadmele, milleni ta ise ei küündi, sest tal on lühikesed jalad.

Üks lutikas siiski leiti

„Vaatamata sellele tegime me oma rutiinse kontrolli ja lasime igaks juhuks mürki igale poole, kuhu need meile mainitud lutikad peituda võiksid,“ sõnas OÜ Surm Putukatele esindaja.

„Päris tühjade kätega me sealt kabinetist ei lahkunudki – kui mürk oli ära lastud, siis kostus varsti ka üks tume mütsatus ja üks suuremat sorti paks mees kukkus lae alt praost põrandale.“

„Olime väga elevil, sest polnud juba aastaid nii suurt lutikat näinud aga siis ütles Järvik ise, et tegemist olevat tema nõuniku Mart Ummelasega, kes olevat ilmselt sooja koha kaotuse kartuses pugenud kuhugi prakku ja sinna siis munema jäänud. Meie tõstsime ta autosse ja lasime Tallinnast mõnekümne kilomeetri kaugusel ka vabadusse,“ ütles putukatõrjuja Sipelgas.

Järvik sai trahvi suitsuanduri tühja patarei eest

Kuigi kapo ametnikud midagi kahtlast kabinetist ei leidnud ja lahkusid tühjade kätega, siis Päästeamet asja päris nii ei jätnud.

„Kui me saime aru, et see, millele Järvik oma Henn Põlluaasalt saadud anduriga viitas, on suitsuandur, siis loomulikult kontrollisime me ka selle töökorras olekut,“ märkis kohalkäinud Päästeameti esindaja.

„Leidsime, et selle patareid olid tühjad ja seade ei töötanud korralikult. Seega ei jäänud meil muud üle kui teha endisele minister Järvikule trahvi selle eest, et ta polnud kontrollinud oma kabineti suitsuanduri töökorras olekut,“ lisas Päästeameti esindaja.

Hakka meie jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles