Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus: e-häälele kulunud elektri hind kajastub valija järgmise kuu elektriarvel

jagamist

Seoses elektrihinna ootamatu ja hüppelise kasvuga andis valitsus teada, et e-häälele kulunud elektri hind kajastub e-valija järgmise kuu elektriarvel ning eraldi makset selleks tegema ei pea.

Seega kõik need, kes osalevad täna alanud e-hääletusel, näevad e-hääle andmisele kulunud energiahulka ning loomulikult ka selle hinda novembrikuu alguses saabuval elektriarvel.

Hinnatõusu ei nähtud ette

Kohalike omavalitsuste valimise korraldamine algas juba üle aasta tagasi, kui kõrge elektrihind polnud veel probleem ning paika pandi valimiste eelarve.

“Seoses elektrihinna järsu ning ootamatu tõusuga teeme ettepaneku muuta kohalike omavalitsuste valimise seadust,” seisab eelnõu seletuskirjas.

“Ning panna sisse punkt, kus e-hääle andnud e-valija maksab ise kinni tema poolt antud e-häälele kulunud elektrienergia,” jätkub seletuskirja tekst.

“Antud punkti sisseviimine aitab Eesti riigil hoida valimiste eelarves eelnevalt e-valimiste peale paika pandud kulusid mõistlikkuse piires.”

“Lihtsustatult öeldes maksavad e-valijad oma taskust kinni e-valimistele kuluva elektrihinna tõusu, mida algses eelarves ei osatud ette näha,” lõpeb KOVi valimiste eelnõu seletuskiri.

Eelnõu kohaselt tullakse valijatele siiski vastu ehk e-häälele kulunud elektri hind kajastub e-valija järgmise kuu elektriarvel ning eraldi makset selleks tegema ei pea.

Eelnõu saadetakse Riigikogule kinnitamiseks selle nädala jooksul.

Sulle meeldis see lugu? No muidugi meeldis, meile ju ka! Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • tapeedimuster

    11. okt. 2021 - 12:39

    Hääletusprogramm on vist vigane. Elektrit kulub lõputult, et saada hääletatud. Täna pole see õnnelik päev.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles