Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus: Eesti ikkagi ei saada kõiki roostes MAZ-i veoautosid ja Belarusi traktoreid Valgevenesse tagasi

Valgevene ja Lukašenka kaotus - need väärtuslikud masinad ikkagi sinna tagasi ei jõua!
jagamist

Vabariigi Valitsus arutas täna õhtul olukorda Valgevenes ja kinnitas, et Eesti toetab Valgevene rahva tahet muutusteks ning kui sealne rahvas tõesti tahab muutusi, siis pole kohane sanktsioonide raames saata sinna tagasi kõik kasutult vedelevaid roostes veoautosid MAZ ning traktoreid Belarus.

Varasemalt, täpsemalt  paar nädalat tagasi, on Vabariigi Valitsus andnud teada, et ei tunnusta Valgevene presidendivalimiste tulemusi ning oma nördimuse märgiks saadetakse tagasi kogu siinne nõukaaegne täiesti kasutu roostetanud vanamasinapark, viidates garantiitingimustele.

Toona loodeti, et taoline majanduslik rünnak võiks Valgevenet eliiti ja selle diktaatorist juhti Lukašenkat finantsiliselt äärmiselt raskelt koormata ning seeläbi suudetakse siit kaugelt ka n-ö telekapuldi meetodil kogu kriis lülitada off-valikule.

Nüüd otsustati aga ümber

„Tunnistame ausalt, et eksisime, vabandan,“ märkis peaminister Jüri Ratas täna õhtul.

„Kui olime kogu selle roostes vanakraami kokkukogumise ja tagasi Valgevenesse saatmise kulud kokku löönud, saime aru, et majanduslikult mõistlikum on meil mõelda välja mingi põhjus, et miks me seda ikkagi ei tee ja püüda see siis ka rahvale pähe määrida,“ sõnas Ratas.

„No ja nüüd ma siis ametlikult ütlengi, et Vabariigi Valitsus otsustas, et Eesti ikkagi ei saada kõiki roostes MAZ-i veoautosid ja Belarusi traktoreid Valgevenesse tagasi ning meie hinnangul peaks see tänane valitsuse otsus eriti julmalt mõjuma just president Aljaksandr Lukašenkale, kes meie ekspertide hinnangul lootis, et endistest vennasvabariikidest saabuv humanitaarmasinapark paneb Valgevene rahvale sellise nostalgia- ja heldimusepaugu, et nad unustavad päevapealt ära tema türannia ja rahva äärmiselt kehva elukvaliteedi ning lõpetavad oma protestid,“ selgitas Ratas.

„Aga kes nüüd naerab?“ küsis Ratas retooriliselt.

„Täna võime julgelt öelda, et Eesti on taaskord võtnud juhtimisrolli Euroopas ja tegelikult kogu maailmas rahu taastamise teel,“ lisas peaminister Jüri Ratas.

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles