Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus jättis eriolukorraga hüvasti minutilise leinaseisakuga: eriolukord on surnud, elagu hädaolukord!

Täna lõppes eriolukorda ja algas hädaolukord - Ratas kuulutas selle välja oma kabinetiistungil.
jagamist

Täna varahommikul jätsid valitsuse liikmed Stenbocki majas hüvasti koroonaviiruse eriolukorraga: positiivse poole pealt meenutati ootamatult sülle sadanud ainuvõimu, negatiivse poole pealt toodi välja rahva ja meedia vähest toetust valitsusele.

Pärast kabinetinõupidamist, kus pandi ametlik punkt eriolukorrale, liiguti koos Stenbocki maja hoovi, kus minutilise leinaseisaku järel maeti hoovi ainsa puu alla eriolukorra lõppu sümboliseeriv karp näomaske.

Tänati üksteist tehtud töö eest

Karp näomaskidega kaevati pärast tseremooniat siiski kohe ka üles, sest avastati, et muidu poleks täna Stenbocki maja külastavale lasteaiaekskursioonile maske jagunud.

Lugu jätkub peale reklaami.

„Eelkõige tahaksin ma tänada valitsuse kõiki liikmeid tehtud suure töö eest – ilma teie ennastsalgava tööta poleks me sellest koledast viirusest jagu saanud,“ märkis peaminister kohaletulnutele.

„Me kõik teame, et kui oleks olnud meie teha, oleks eriolukord jätkunud igavesti. Aga viimased nädalad näitasid selgelt, et inimesed hakkasid riiki ise avama ja nii ei jäänud ka meil muud üle, kui eriolukord vahetada hädaolukorra vastu, et mingigi võim siin kriisis säilitada.“

„Loodame südamest, et Eesti rahvas mõistab ka peale eriolukorda, et ainult oma peaga mõtlemisest taolistes kriisides ei piisa – on vaja selgeid käske, selgeid piiranguid ja veel selgemaid sõnumeid meilt, riigi juhtidelt,“ sõnas Ratas ministritele.

Stenbocki maja seinale jääb koroonaviiruse eriolukorda meenutama vastav kunstiteos.

Liigutavad sõnavõtud

Sõna said ka teised valitsuse liikmed, kellel jagus nii kiidu- kui ka laidusõnu.

„EKRE võitis sellest kriisist kõige rohkem, EKRE võitis kõige rohkem,“ kommenteeris siseminister Mart Helme järgmisena.

„Me saime parteikuulmatu ministri välja vahetatud parteikuuleka vastu, me saime välistööjõuprobleemi lahendatud, me saime piirid kinni pandud ja mida kõike veel. See oli positiivse poole pealt. Negatiivse poole pealt tooksin välja loomulikult meedia ja avalikkuse negatiivse suhtumise valitsuse tegemistesse algusest peale – no nii ikka ei saa, kallid seltsimehed meediainimesed, nii ikka ei saa,“ noomis siseminister oma kõnes meediat ja avalikkust.

“Hüvasti, koroonaviiruse eriolukord!”

„Keskerakonna poolt tooksin ma ainukese positiivse asjana välja selle, et vaatamata kõigele juhtunule, on Keskerakond endiselt valitsuses ja Jüri Ratas on endiselt peaminister,“ sõnas haridusminister Mailis Reps pisarsilmi. Teda ruttas kohe lohutama peaminister Jüri Ratas.

„Kallis Mailis, kõik ei ole veel läbi – meil on endiselt veel alles hädaolukord – küll jõuame ka meie veel suuri asju korda saata,“ ütles Ratas Repsile.

Isamaa juht Helir-Valdor Seeder pikka kõnet ei pidanud, kuid märkis protokolli jaoks ära, et ka Isamaa oli kriisi ajal valitsuses koos teistega.

„Eriolukord on surnud, elagu hädaolukord!“ lõpetas piduliku leinatseremoonia peaminister ja nüüdseks eriolukorra endine juht Jüri Ratas.

Hakka meie jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles