Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus keelab sadomaso klubides piitsa andmise, selle asemel soovitatakse präänikut pakkuda

Sadomaso klubides hakkavad kehtima üsna pea uued reeglid, kus piitsa assemel soovitatakse kõigepealt präänikut pakkuda.
jagamist

Valitsus teatas oma tänasel pressikonverentsil, et on jõuliselt sekkumas Eesti sadomaso klubide tegevusse, kus plaanitakse inimõigustele viidates keelustada klientide piitsutamine ning soovitatakse vähemalt alguses asi heaga ära klaarida.

Siseministeeriumi kabinetivaikuses valminud eelnõu, mis hakkab edaspidi reguleerima ametlike sadomaso klubide tegevust, on tekitanud juba poleemikat nende hulgas, kellele meeldib vahel piitsa saada.

Klubid kolivad veel rohkem põranda alla

„Ega me täna ka avalikult ei tegutse – enamik sadomaso klubisid on n-ö põranda all ja kui valitsus hakkab meie tegevust reguleerima, ei jää meil muud üle kui kolida veel sügavamale,“ märkis ühe Tallinna vanalinnas tegutseva sadomaso klubi omanik Rein (nimi väga vähe muudetud, toim.).

„Meie klientideks on peamiselt korralikud pereisad, kellele meeldib vahel koduse verbaalse piitsutamise asemel ka füüsiliselt piitsa saada,“ selgitas klubi omanik.

„Ja nüüd tahetakse muuta meie klubid mingiks käsitöö pagarikojaks!“ kurdab ta.

Edaspidi peavad sadomaso klubide töötajad küsima kliendilt, et ehk sooviks ta oma probleemi rahumeelselt rääkides ära lahendada.

Eesmärgiks inimväärne kohtlemine

Seaduse eelnõu seletuskirjas seisab, et ükski Eesti riigi kodanik ei peaks taluma mitte ühelgi ajahetkel tema suhtes rakendatud füüsilist ega verbaalselt vägivalda.

„Kahjuks ei pea sellest elementaarsest inimõigusest kinni teatud klubilised liikumised, kus regulaarselt sinna sattunud kliente füüsiliselt karistatakse,“ seisab eelnõu seletuskirjas.

„Vaatamata sellele, et eelpoolnimetatud klubidesse lähevad kodanikud vabatahtlikult, peaksid nimetatud klubides töötavad inimesed kohtlema oma kliente inimväärselt ning riigi soov on, et vähemalt alguses prooviksid töötajad kliendiga asjad heaga ära klaarida,“ kirjutatakse eelnõus.

Eelnõu seletuskirjas nenditakse ka, et kuigi sadomaso klubid riigi poolt ette kirjutatud reegleid tõenäoliselt järgima ei hakka, siis vähemalt riik on enda poolt teinud kõik, et kui vahel piitsa saada armastavad kodanikud astuvad klubisse sisse, siis võiksid nad vähemalt eeldada inimväärset kohtlemist.

Hea lugeja! Kas Sina tunned end nüüd kindlamalt, et kui peaksid juhuslikult taolisesse klubisse ära eksima, siis vähemalt riik kaitseb Sind? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD:

Kultuuriminister Helme õnnistas NO99 keldriruumide remondi sisse ERRi juhi Erik Roose piitsutamisega

Präänikust enam ei piisa- politsei hakkab liiklusrikkujaid korrale kutsuma šhokeeriva „piitsaga“

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles