Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus langetab kriisiga tegelemise kvaliteeti, sest see on hakanud segama poliitilise agenda läbisurumist

Poliitikud on aru saanud, et head kriisi ei tasu niisama raisku lasta ja hakanud taas oma igapäevase agenda läbisurumisega kriisireguleerimise tähe all.
jagamist

Vabariigi Valitsus teatas täna hommikul, et vähendab ajutiselt kriisiga tegelemise kvaliteeti ja kvantiteeti, sest see on hakanud segama oma poliitilise agenda läbisurumist ja muude teemadega pildis olemist.

Valitsuse ministrite sõnul on kriisiga tegelemise kvaliteedi ja kvantiteedi langetamise eesmärgiks leevendada poliitikute ülekoormust olukorras, kus isiklikud ja poliitilised ambitsioonid on tulnud tahaplaanile jätta.

Rohkem ja jõuliselt pilti

„Ega head kriisi ei saa siis lasta raisku minna,“ märkis Isamaa juht Helir-Valdor Seeder, kes tegi otsa lahti möödunud nädalal, kui võttis üles pensioni II samba sissemaksete peatamise.

„Hetk selleks on igati soodne – ajakirjanikud on valitsuse osas leebunud, rahvas lepib iga meie otsusega, olgu see ükskõik, kui karm ning nüüd on käes aeg, kus igaüks meist saab oma poliitilise agendaga kerge vaevaga pilti,“ selgitas Seeder.

„Tahaksingi siinkohal eriti kiita Postimeest ja selle uut peatoimetajat Mart Raudsaart, kes on julge riigimehena öelnud välja, et Postimees on otsustanud kärpida oma ajakirjanduslikku kriitilisust. Väga õige samm! Teised peaksid sellest eeskuju võtma ja rohkem meid kiitma hakkama!“

Seedriga nõustub ka EKRE esimees Mart Helme, kelle sõnul läks valitsuse esimene kompamine (Seeder ja II sammas, toim,) igati edukalt ja nüüd võivad ka teised oma teemadega lagedale tulla.

Nüüd võib jälle räusata

„Ütlen ausalt, et kogu see hanerasva-skandaal lõi mind korraks rivist välja, lõi korraks ikka täitsa rivist välja,“ sõnas Mart Helme.

„Aga kuna Heliril (Helir-Valdor Seeder, toim.) läks esimene katsetus hästi, siis julgeme ka meie teised kõik nüüd jälle pöörduda oma tavapärase retoorika juurde tagasi, mida me nimetame siis oma valijaskonna eest seismiseks,“ märkis Helme.

„Mina näiteks sain anda jälle ühe, ma loodan valusa, litaka Soome valitsuse pihta, kui nad otsustasid piirid kinni panna. Ma usun, et minu Soomes elavad valijad hindasid kõrgelt, et ma nimetasin sealset valitsust „huulepulgavalitsuseks“. Mulle jääb üldse see Soome valitsuse käitumine meie suhtes arusaamatuks – ma kutsusin nende peaministrit ühe korra müüjatüdrukuks ja sellest nüüd siis taoline solvumine? Mulle ei mahu see pähe,“ kommenteeris Helme.

Ratas jääb esialgu varusse

Ainuke, kes praeguse kriisi ajal oma poliitilist agendat ajada ei saa, on peaminister Jüri Ratas.

„Keegi peab ju kriisiga ka tegelema,“ oli Ratase kommentaar.

„Leppisime ka kokku, et just mina pean olema see, kes hakkab teiste väljaütlemisi ja tegemisi siluma ja vajadusel ka vabandama, nagu ikka,“ ütles Ratas.

„Ehk siis business as usual,“ lisas peaminister.

 

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles