Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus: saame sõrmenipsuga piirata inimeste vabadusi aga palgatõusu ees oleme ka meie võimetud

Isegi häda-või eriolukorras on kõikvõimas valitsus täiesti võimetu palgatõusu ees!
jagamist

Vabariigi Valitsus andis täna teada, et seoses eriolukorraga pole mingit probleemi piirata inimeste usu-, sõna- või muid vabadusi aga kahjuks kõrgete riigiametnike palgatõusu kuidagi takistada ega edasi lükata võimalik pole.

1.aprillist tõuseb kõrgeimate riigiteenistujate – vabariigi presidendi, riigikogu esimehe, peaministri ja riigikohtu esimehe – palk seniselt 6168 eurolt 6661 eurole ehk kaheksa protsenti. Palgad tõusevad ka teistel kõrgetel riigiametnikel ja riigikogu liikmetel.

Vabadusi pole, pole ka viirust

„Me kinnitame teile, et tänases hädaolukorras teeb riik absoluutselt kõik selleks, et viirusega võidelda,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

„Selleks oleme juba praegu seadusega piiranud inimeste liikumist ja kohe-kohe tulevad uued, ahjusoojad piirangud, mis peaksid viiruse leviku ruttu peatama,“ märkis Reinsalu.

„Näiteks võib riik vajadusel hakata piirama sõnavabadust, sest näiteks Põhja-Koreas on see meede end juba edukalt tõestanud – sealse riigi kodanikel pole praktiliselt mitte mingeid õigusi ja koroonaviirust Põhja-Koreas praktiliselt polegi,“  selgitas Reinsalu.

Valitsus tõstab käed üles

Vaatamata sellele, et eriolukorras muudab valitsus ükskõik, millist seadust, ollakse kõrgemate riigiametnike palgatõusu vastu siiski võimetud.

„Sellega jah on asi nii, et seda me kuidagi nüüd muuta, edasi lükata või jumal hoidku, üldse ära jätta ei saa,“ selgitas Reinsalu.

„Kõrgemate riigiametnike palgatõus on sama kindel nagu aamen kirikus!“ lisas välisminister.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Kaljo

    10. apr. 2020 - 12:22

    Praeguses situatsioonis.kindlustab korgemate riiviametnike palgatousu seadus. Mis takistab kriisìs teil seal ametipostidel voi riigikogus kaituda solidaarselt rahva enamusega,, kelle sissetulekud langevad ja kellel ei ole voimalusi kasutada otsustusoigusest tulenevaid huvesid? Selleks on ju suure parased voimalused annetamaks need palga lisad ja tulud toetamaks karoonaviirusest rasitud kogukondi, raviasutusi, teadlasi, kes vahetult tegelevad kriisipribleemide lahendamisega. Ja alati on voimalik suunata “enda raha” erivajadustega lastele. Igauhel on voimalus seda loetelu edasi arendada. Sellele peaks jargnema ka sellele uleskutsele jargijate avalikustamine, et oleks avalikkuses voimalik hinnata meie riigi korgete ametiisikute eetilisuse taset ja jagada nendele ka tunnustust.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles