Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus: soovitame elektriarvete leevendamiseks suurendada peresiseseid pingeid

Vabariigi Valitsusest tuleb ainult häid plaane.
jagamist

Vabariigi Valitsus, olles mõistnud, et energiakulu hüvitamise kalkulaator on liiga keeruline, soovitab nüüd inimestel elektriarvete leevendamiseks ajutiselt suurendada hoopis peresiseseid pingeid.

Valitsuse hinnangul peaks peresiseste pingete tõus aitama leevendada ka autokütuse hindade tõusu, sest pingete suurenedes on inimestel vähemalt tunne, et bensiin on kogu aeg põrandal.

Elektrikalkulaator liiga keeruline

Alles hiljuti oli valitsusel veel plaan, kuidas võiks riik vähemalt näiliselt hüvitada vähemkindlustatud peredele elektri-, gaasi- ja küttehinna tõusu, kuid loll rahvas ei saanud selle kasutamisega kahjuks hakkama.

“Kui ma tutvustasin meie maja (Rahandusministeerium, toim) ametnikele valitsuse plaani, et tuleb teha võimalikult keeruline kalkulaator, et igal taotlejal kaoks ära nii elektrihinna kompenseerimise kui ka eluisu, läks paljudel ametnikel silm kohe särama,” selgitas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

“On ju tegemist iga bürokraadi märja unenäoga teha mingi asi nii keeruline, et ise ka enam sellest aru ei saa,” nentis ta.

“Ja olgem ausad – plaan töötas ideaalselt – mitte keegi ei saanud aru, kuidas see hüvitamine käima peaks ja kuidas seda üldse taotleda saaks. Idekas!”

“On äärmiselt kahju, et rahvas ega ka näiteks president Alar Karis sellest heast plaanist aru ei saanud,” lisas rahandusminister.

Nüüd küpses valitsuse liikmete peas aga veelgi grandioossem plaan, kuidas eestlased ülisuurte elektriarvetega hakkama võiksid saada.

Uus plaan – inimesed aidaku end ise ka natuke

“Uus plaan tähendab seda, et ka inimestel endal tuleb pisut panustada, et oma elektriarveid väiksemaks saada,” kommenteeris peaminister Kaja Kallas.

“Selleks pole tegelikult vaja teha midagi muud, kui ajutiselt suurendada peresiseseid pingeid,” jätkas peaminister.

“Neil, kel kodus on puuküte – teie pange üksteisele puid alla ja ongi juba kodus soojem. Neil, kes kütavad oma kodu elektri või gaasiga – tõmmake üles vanad tülid või lihtsalt arutage, kes peaks teie seast võtma enda peale detsembrikuu elektriarvete maksmise – need meetmed peaksid koheselt suurendama peresiseseid pingeid ja aitama seeläbi kompenseerida ka ülikõrget elektrihinda,” loodab peaminister.

Küsimusele, et kuidas peaksid peresiseseid pingeid tõstma üksikud või üksi elavad inimesed, vastas peaminister nii:

“Jah, üksikutel või üksi elavatel inimestel on see muidugi keeruline, aga alati või appi võtta näiteks peegli. Bipolaarsetel üksikutel inimestel ei tohiks ka seda probleemi olla.”

Peaministri sõnul peaks peresiseste pingete tõus aitama leevendada lisaks elektrihinna tõusule ka autokütuse hindade tõusu.

“Sest omavaheliste pingete suurenedes on inimestel vähemalt tunne, et bensiin on kogu aeg põrandal,” lisas ta.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (2)

 • tapeedimuster

  7. jaan. 2022 - 21:15

  Pinguta pinged pilvini ja kodune elekter ongi olemas. Kui muud ei saa, siis “särtsu” saad kindlasti.

  Vasta
 • nojah

  7. jaan. 2022 - 21:16

  Lähme aga kõik käsi pikka kauplema, allahindlust manguma.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles