Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

VALITSUS TÜLIS: me ei suuda kokku leppida, milline minister järgmisena eriolukorda ära kasutama peaks

Valitsuse liikmed on omavahel tülli pööranud, sest iga minister tahab nüüd eriolukorda ära kasutada.
jagamist

Vabariigi Valitsuse ministrid on omavahel tülli pööranud, sest omavahel ei suudeta kuidagi kokku leppida, milline minister järgmisena eriolukorda enda huvides ära kasutada saaks.

Peamine kartus ministritel on, et eriolukord saab läbi enne, kui nad jõuavad oma tahtmist läbi suruda.

Osad ministrid tahtmise juba saanud

Valitsuse mitu ministrit on oma tahtmise juba läbi surunud ja see teeb meelehärmi neis, kes oma korda alles ootavad.

Seni on seda teha saanud välisminister Urmas Reinsalu, siseminister Mart Helme, kultuuriminister Tõnis Lukas ja nüüd ka haridusminister Mailis Reps.

„No ütleme nii, et mul on asjad jah hästi läinud, asjad on hästi läinud,“ ütles siseminister Mart Helme.

„Piirid sain kinni, nii et ükski tume välismaalane enam sisse ei pääse. Võõrtöölised keelustasin ära, sellega on asi korras. Olen palju teinud ka sisetarbimise heaks – näiteks hanerasva müügi lükkasin ikka korralikult lakke, no ikka korralikult lakke,“ loetles Mart Helme oma töövõite. „Aga muidugi tahaks ikka veel, unistused on suured, ütleme nii.“

Sponsorile sai võlg tasutud

Hästi on läinud ka kultuuriminister Tõnis Lukasel, kes otsustas,  et kuna jama on majas, siis tuleks olümpiamängude ülekandeõigus Margus Linnamäelt riigile tagasi osta.

„Sellega saame erakonna suursponsorile summad vähemalt mitmekordselt tasutud ehk siis koos intressidega. Loomulikult tuleb valitsusel ka kogu apteegijama kinni maksta kui see kahjunõue tuleb. Aga midagi pole teha – tuli sponsori jaoks riigi rahakotirauad avada, sest muidu lõppeks ka Isamaa toetus ära,“ selgitas kultuuriminister Tõnis Lukas. „Aga tahaks muidugi veel midagi ära teha.“

Väliminister Urmas Reinsalul on samuti põhjust rõõmustamiseks. „No mina sain kõik põhiõigused inimestel kinni keeratud ja andsin ka Euroopa Liidule teada, et vajadusel saan hakata siin riigis ka usu- sõna- ja muid vabadusi piirama hakata kui tahtmine peale tuleb. Ehk siis minu võit polnud võib-olla nii suur kui teistel siin aga asi seegi raskel ajal,“ kommenteeris välisminister Urmas Reinsalu. „Aga eks süües kasvab isu ja tahaks veel.“

Reps rapsib igavusest

Viimasena sai eriolukorda ära kasutada haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kes soovib vähendada Riigikogu sõnaõigust haridusküsimustes pärast eriolukorra lõppu.

„Teate, igav on,“ ütleb Mailis Reps. „Kui teie mõtlete, et teil on kodus raske töötada, siis mõelge, mis minul seitsme lapsega veel on. Hulluks ajab! Nii et põgenen tihti kodust ministeeriumi kabinetivaikusesse, kus mul tulevad alati kõige paremad ideed. Viimase särava mõttena surusin ma läbi selle, et valitsus saaks määrusega ise otsustada põhikooli- ja gümnaasiumi lõpetamise tingimuste ja eksamite toimumise osas. Brilliantne, kas pole?“ sõnas Reps. „Ega mul seda ju tegelikult otseselt vaja polegi aga no igav on ja siis tulevad sellised mõtted. Aga loomulikult tahaks midagi veel juurde kui praegu nii soodne aeg selleks on.“

Mailis Repsi tahtmise läbisurumine oli aga viimaseks piisaks paljudele teistele ministritele, kes veel pole seda saanud teha.

Nüüd on tüli majas

„Ausaltöelda teeb meele mõruks küll kui näed, et teised saavad oma tahtmised ja võimu suurendamised kätte aga endal on ainult tühjad pihud ja tuleb pidevalt mingi kriisijamaga tegeleda,“ kommenteeris eriolukorra juht, peaminister Jüri Ratas.

„Ja ma tean, et sama tunne on veel paljudel meie valitsuse ministritel, kes nüüd kõik käivad valitsuse koosolekul riburadapidi ja valjuhäälselt oma tahtmist läbi surumas.”

„Tülitsemist on jah palju nüüd,“ kinnitas peaminister.

Oma järge kriisi varjus võimu suurendamiseks ja oma tahtmise läbisurumiseks ootavad veel justiitsminister Raivo Aeg, kaitseminister Jüri Luik, keskkonnaminister Rene Kokk, maaeluminister Arvo Aller, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, rahandusminister Martin Helme, rahvastikuminister Riina Solman, sotsiaalminister Tanel Kiik, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning peaminister Jüri Ratas.

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles, et tema mingit võimu suurendamist või eriolukorra varjus skeemitamist ei soovigi.

„Mul on selles mõttes kõik hästi, sest sain kaitsevahendid toodud ja ilusti pilti sellega – nüüd ei saa mitte keegi enam näpuga näidata ja öelda, et riigihalduse ministrikoht on mingi väljamõeldud soe kohake, kus tegelikult midagi tegema ei peagi,“ märkis Aab.

Hea lugeja! Milline minister vääriks Sinu hinnangul eriolukorra varjus järgmisena oma tahtmise saamist? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles