Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus: uue peaprokuröri valimine venib, sest pole leitud kedagi, kes oleks poliitiliselt piisavalt mõjutatav

Uue peaprokuröri leidmine on valitsusele osutunud suuremaks pähkliks.
jagamist

Praeguse peaprokuröri Lavly Perlingu ametiaeg lõpeb juba oktoobri lõpus, kuid uut kandidaati pole valitsus endiselt esitanud. Nüüd on selgunud ka põhjus – ükski kandidaat pole olnud valmis valitsuserakondadele vastu tulema ja nende tegemiste osas silma kinni pigistama.

Isamaasse kuuluv justiitsminister Raivo Aeg soovib, et Perling jätkaks selles ametis ka järgmised viis aastat. EKRE ministrid aga on sellele vastu.

Peaprokuröri nimetab justiitsminister. Vist.

“Mis puudutab teemat laiemalt, siis peaprokuröri kandidatuuri nimetamine on justiitsministri kohustus,“ kinnitas minister Raivo Aeg.

„Aga loomulikult on lähiminevik näidanud seda, et koalitsiooni püsimajäämise huvides võib ka minu ja Isamaa arvamus sobivaima kandidaadi osas kardinaalselt muutuda,“ märkis Aeg.

Ka Keskerakond on Perlingu jätkamise suhtes pigem toetaval seisukohal.

Jäikus võib saada saatuslikuks

„Meie erakonna suuremad jamad ja seadusega pahuksisolemised peaksid nüüdseks olema seljataga ja seetõttu me otseselt Lavly Perlingu jätkamise vastu ei ole,“ märkis Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

„Oleme temaga (Lavly Perling, toim.) ka kohtunud ja ta on väljendanud selget seisukohta, et ühelegi erakonnale ta mingeid erandeid oma töös pole valmis tegema. Taoline jäik suhtumine võib probleemiks saada siis, kui see näiteks mõnele meie koalitsioonipartnerile ei sobi,“ sõnas Ratas.

„Aga peame oluliseks rõhutada, et peaprokuröri valib ikkagi justiitsminister. Välja arvatud juhul, kui me teisiti ei otsusta.“

EKRE on  Perlingu jätkamisele vastu

Siseministrist EKRE esimees Mart Helme ei soovi hakata nimedega avalikult spekuleerima.

„Võime käsi südamel kinnitada, et seni, kuni justiitsminister Raivo Aeg nimetab peaprokuröriks inimese, kes EKRE-le sobib, siis loomulikult on justiitsministril vaba voli inimene ka ametisse ka nimetada,“ märkis EKRE esimees Mart Helme.

“Veelkord rõhutan – peaprokuröri nimetab ametisse justiitsminister Raivo Aeg ja keegi teine sellesse ei sekku,“ kinnitas Helme.

„Muidugi välja arvatud juhul, kui sellest võib sõltuda koalitsiooni püsimajäämine,“ lisas ta.

Küsimusele, et mis saab siis, kui Perling ikkagi mingil põhjusel peaks jätkama, vastas Helme nii: “No eks siis tuleb meil kõigil hakata rohkem selja taha vaatama.”

Valitsusele lähedalseisva allika sõnul on mitmed läbirääkimised uute võimalike peaprokuröri kandidaatidega jooksnud liiva, sest ükski kandidaatidest pole olnud poliitiliselt piisavalt mõjutatav ega pole olnud valmis valitsuserakondadele vastu tulema ja nende tegemiste osas silma kinni pigistama.

Riigi praeguse peaprokuröri Lavly Perlingu ametiaeg lõpeb juba 31. oktoobril.

 

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles