Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsuse karm otsus: kes valima ei lähe, sellele tulumaksu tagasi ei maksta!

Selline vaip on Stenbocki maja seinal.
jagamist

Eesti Vabariigi valitsus on otsustanud – valimisaktiivsuse tõstmiseks kehtestati reegel, et neile inimestele, kes parlamendivalimistel oma häält ei anna, Maksu- ja Tolliamet enammakstud tulumaksu tagasi ei maksa. 

Neli aastat tagasi 1.märtsil toimusid XIII Riigikogu korralised valimised. Valimisnimekirjades oli 899 793 hääleõiguslikku Eesti Vabariigi kodanikku, kellest käis hääletamas 577 910. Kokku käis valimas 64,2% hääleõiguslikest valijatest. Ehk siis pisut üle poole eestlastest.

Peamine probleem on selles, et kelle taga on siis enamik inimesi?

Mitmed Eesti erakonnad on pärast 2015.aasta riigikogu valimisi avalikult teatanud, et just nende selja taga on enamik rahvast. Kuna eelmistel valimistel käis hääletamas ainult 64% hääleõiguslikest eestlastest, siis ei saa tegelikult ükski erakond väita, et just nende taga on enamik rahvast.

Nüüd arvab valitsus, et probleemile on leitud lahendus.

Prääniku asemel piitsa

„See võib tunduda mõttetu ja pisikese probleemina tavalistele inimestele aga pole teps mitte Eesti erakondadele – käib pidev võitlus selle nimel, kes saab lüüa oma kummis rinna ette ja öelda, et just meie taga ongi rahvas. Seega on tehtud otsus, et kõik inimesed peavad minema valima – ja kes ei lähe, tulumaksu tagasi ei saa,“ seisab täna hommikul tehtud valitsuse avalduses.

„Iga riigialama kohus on minna valima, sest valimiskasti taga otsustatakse riigi saatus järgnevaks neljaks aastaks. Aga kui inimene ei täida oma kodanikukohust, ei saa talle ju laieneda ka privileegid nagu tema enda raha tagasi saamine riigilt,“ seisab avalduses.

Minge e-valima!

„Kuigi enammakstud tulu tagastused peaksid algama juba enne valimispäeva, siis seekord lükatakse see edasi, kuniks on teada, kas inimene andis oma hääle või mitte. Alles seejärel avab valitsus ka rahakraanid ja kannab tulumaksu tagasi,“ on valitsus oma määruses resoluutne.

Meie toimetus soovitab inimestel minna nendel valimistel hääletama ja hääletada selle erakonna või poliitiku poolt, kes tundub endale kõige sümpaatsem. Neid, kes ei tundu sümpaatsed, solva ja ründa sotsiaalmeedias. Tõeline demokraatia!

Alates tänasest saab anda oma hääle riigikogu valimistel, kui kell 9 algas elektrooniline hääletamine ja kell 12 hääletamine maakonnakeskustes.

Tahad oma enammakstud tulumaksu tagasi? Siis e-hääleta siit.

Kommentaarid (43)

 • jaanika

  21. veebr. 2019 - 12:55

  Tere aga ma polegi saanut midagi tagasi isegi kui Kärbitakse minult ilma liitsust ma saan ainul 200 95 eorot ma ei käi isegi tööl kui mitte midagi ei saa see on Natuge imelik ärge siis pahantage aga see pole õiklane et ilma liitsusest võetakse 2 krubilt ka ära

  Vasta
 • juuri

  21. veebr. 2019 - 13:17

  Jaanika, sa oled loll aga see on andestatav, kui loed lugejakirja ka teinekord.

  Vasta
  • kriipc

   21. veebr. 2019 - 15:50

   Sa oled huumorisooneta, kui sa jaanika postitusest au ei saanud. 🙂

   Vasta
 • Tiiu

  21. veebr. 2019 - 13:36

  Isegi need inimesed kellel on hall pass ei saa tulumaksu tagasi?

  Vasta
  • mina

   27. märts 2019 - 10:22

   sa ei taju beati

   Vasta
 • Zanna

  21. veebr. 2019 - 13:37

  Raske otsustada. Miks peaksin ma tahtma valida ükskõik millise ebausaldusväärse poliitiku vahel? Nad kõik vaid lubavad, kui tegelikult ei muutu mitte midagi, sest kõik on juba paika pandud. Ei ole õiglane, et rahvas peab oma õiglasest tulumaksust ilma jääma,sest lihtsalt polegi kellegi usaldusväärse vahel valida ja poliitikud koorivad neid nagunii igal võimalikul viisil.

  Vasta
 • Urmas

  21. veebr. 2019 - 14:50

  Kui loll peab olema,et seda artiklit uskuda? 🙂

  Vasta
 • Merlin

  21. veebr. 2019 - 14:54

  Tõsiselt loll ikka 🤣 Täiesti savi need valimised..Ei huvita, ega hakka huvitamagi…Punkt 🐵

  Vasta
 • Sirje

  21. veebr. 2019 - 14:58

  Kas veel rohkem jaburamaks minna ei soov. Vähe sellest et riik koorib iseenda rahva raha sealt kus poleks mõtet ja siis veel see. Küsimus kui kaugele lollustega plaanite minna? Pole siis ju mingi ime et rahvas läheb siit riigist minema. Keda ma valin kui pole kedagi normaalset valida. Inimesed ja nende tühjad lubadused.
  Kas keegi siin üldse olla tahabki kui mujalt saab palju juba odavamalt ning ei võeta rahasid inimeste taskudest ära. Me elame siin nagu rikkurid kes suudavad vaeses riigis kalleid asju omada. Mida siis veel soovite?. Nii teie riigikassa aina väheneb kahjuks mitte ei kasva. Mõelge loogilisemalt üks kordki juba.

  Vasta
 • San

  21. veebr. 2019 - 15:06

  Zanna’ga nõus.

  Vasta
 • Eisaaniilollolla

  21. veebr. 2019 - 15:26

  Kurb on lugeda kommentaare, kus inimesed on kurjad ja usuvad seda mis siin kirjutatakse. Palun ärge kommenrteerige kui te nii kuradima saapad olete ja kõike usute mida loete.

  Vasta
 • Urmas

  21. veebr. 2019 - 15:31

  Küsin,siis arusaadavamalt 🙂 Mis te nagu reaalselt usute seda W 🙂 Kui nii,siis ei oskagi muud öelda,et TULE TAEVAS APPI!

  Vasta
 • Andu

  21. veebr. 2019 - 16:24

  Noo plaa, need idioodid on ikka puhta segi kamminud endid,ja siis pole ime,et inimene siin elada ei taha ja mujale varvast laseb.Oleks mul ainult võimalus paneks pommi alla fack seik.ja nagu mida emmi riik hakkab siis inimese käest sõna otseses mõttes varastama ? Pfff

  Vasta
 • Priit

  21. veebr. 2019 - 17:29

  Väga alatu väljapressimine riigiametnike poolt!, et endale hääli osta. See pole mingine valitsus kes niimoodi teeb

  Vasta
 • Tanel

  21. veebr. 2019 - 18:52

  Mida debiilset veel see riik välja suudab mõelda? Varsti tahate sital käimis maksu peale panna jne ? Danunahhui ma käin raban terve aasta tööl, ja maksan makse aga tagasi ei saa päris otse öeldes mu**igi kui ei vali mingeid debiilikuid sinna pukki?

  Vasta
 • Priit

  21. veebr. 2019 - 19:01

  Kuradi haiged.. Rügad nagu loll siis võetakse niigi igasugu makse et oma perset soojas hoida ja igasugu immigrante toetada.. Pluss see et kelle rahade eest seal sampust juuakse kuradi pidu neil ikka ja nüüd sunnitakse vägisi inimesi mingeid valetajaid valima et oma raha tagaai saada mis riik ära rottinud ja natuke tagasi annab

  Vasta
 • Ragnar

  21. veebr. 2019 - 19:04

  Ja siis need 100+ “riigivalitsejat” käivad ilusti hääletamas istungite aeg? Paljud puudu, teised samapalju lihtsalt magavad? Käige perse enda Eesri riigiga.

  Vasta
 • Mauno

  21. veebr. 2019 - 19:12

  Ja kui valitud oma lubadusi ei täida, ei pea valijad juurdemaksmisele kuuluvat summat riigile samuti maksma!?!?

  Vasta
 • Valter

  21. veebr. 2019 - 19:52

  Aga mina pean tagasi maksma siis ma ei pea kedagi valim????

  Vasta
 • Ingvar

  22. veebr. 2019 - 06:31

  Kas Eesti kartell poliitikas on kellegi poolt hääletada ja seda et minu enammakstud tulumaksu “realiseeritakse” 100x oma tasku. Pean musti prille kandma hakkama häbi on.

  Vasta
 • Kädrili

  22. veebr. 2019 - 09:05

  a kui ma valima lähne siis ma ka tagasi ei maksa riigile🤔 kui riik mulle maksta ei taha

  Vasta
 • Mmm

  22. veebr. 2019 - 09:05

  Lähen hääletama siis ma ei pea ka maksma tagasi? 😁

  Vasta
 • Margus

  22. veebr. 2019 - 10:08

  Uskumatu kui rumalad inimesed on. Enda arust kõik näevad kui loll on valitsus aga millegipärast seda nad ei näe kui lollid nad ise on. Kuidas saab loota üldse tarka valitsust kui rahvas (valijad) ise nii rumalad on!?!

  Vasta
 • Urve

  22. veebr. 2019 - 10:15

  Uskumatu, ma ei suuda uskuda….

  Vasta
 • Urve

  22. veebr. 2019 - 10:20

  Milles rahvas siin süüdi on? Kas selles , et valitsus selline on ja selliseid otsuseid teeb. Sa ikka ise oled aru saanud, et inimesed ei saa valida isikuid, vaid peavad valima erakondi.T
  arkpea.

  Vasta
 • Karl

  22. veebr. 2019 - 11:37

  Kuradi dibiilid,igaasjaga on vaja pedereerida.kuidas see valimine ja tuludeklaratsioon seotud saavad olla.jumala pärast et oleks vähem inimesi kellele maksta.ahvid rsk

  Vasta
 • Eve

  22. veebr. 2019 - 15:12

  Sel juhul oleks vajalik valimissedelile lisada kastike nimetusega hääletan kõikide kandidaatide vastu !!!

  Vasta
 • Janar

  22. veebr. 2019 - 15:53

  Esiteks kui ma valin kuskil valimis kohas valimis sedeliga on see täiesti anonüümne ja sinna ei panda oma nime kirja siis mille järgi nad võtavad et olen valimas käinud ja saan tuluka tagasi:D

  Vasta
 • Edgar Üksjalg

  23. veebr. 2019 - 08:50

  Eesti valitsus võib perse käija tolku pole mitte mu..igi. nahhui ma lähen sinna valima krt kui elu eestis ei muutu sellest ikka. Igaaasta valitakse keegi hea lubaja nii või naa aga mis ma kõrvalt näen siis ikkagi maksud asjad tõusevad ja nagu oli. Lasteaia maksud soodsamaks. Jah tehti ja kütte hind kohe tõusis. Seega viid lapsed lasteaeda autoga ostad autosse kütte sisse ja kuuajalise kalkulatsiooniga null tegur raha kulu sama ikka kui enne. Mõtetu pask. Muutusi pole üks asi kallumaks teine odavamaks lihtsalt inimeste alateadlik petuskeem. Seega valitsus minge per… jagate linnavahel tasuta oma kirjaga kuradi 20 sendiseid pastakaid ja tulge valima. Perse läksin koju pastakas tphi ei töötagi isegi sellega tõmmati orkki niisama tarisin mõtetult pastaka kesta koju. Ouhas prügimäe kaup. Vb tulengi valima ja kirjutangi selle tphja pastagaga mitte midagi sinna ja lugege siis välja.

  Vasta
 • Seila

  23. veebr. 2019 - 11:09

  Kas tegelikult ka on sellised ohmoonid need “Lugejakirja” lugejad? Kuidagi kohale ikka ei jõua, et tegemist on huumoriga? Eestlased on huumorimeele tõeliselt kaotanud. Kari lolle. Kas lugejaid kuidagi valida ei saa, et sellist tigedust kommentaarides nägema peab? Ma siin loen ja irvitan nii, et pisarad silmis ja siis tulevad need kommentaarid mis ajavad vihaseks.

  Vasta
 • Viktor

  23. veebr. 2019 - 21:38

  Kuradi debilq estoncq pust v guzlo sebe zasunut etot tulumaks i sosut u drug druga hui v parlamente i ebut drug druga v zad zadniprivodnqe eblanq

  Vasta
 • Egon

  23. veebr. 2019 - 21:54

  Ilmselt võetakse eelmise aasta -6k.keskmine palk kah ära-kui ikka valima ei lähe.😉

  Vasta
 • Rain

  26. veebr. 2019 - 11:29

  Kas riigil pole mitte midagi muud teha kui rumalusi välja mõelda

  Vasta
 • Haha

  26. veebr. 2019 - 16:29

  Selle pealkirja jargi ei peaks ju siis terve aasta tööl ka mitte kaima. 😀

  Vasta
 • Aita

  2. märts 2019 - 20:15

  A no mis see siis nüüd on ah?
  Mul ei olnud siin elektrit mitu päeva, ei saanud seda interneedusega teha… kas nüüd pean tõesti Jõhvi kohale sõitma, et hääl ära anda, sest muidu ei saa üldse rahasid?

  Nõme on see valitsus ja neid ma küll enam ei vali!

  Vasta
 • Paul Rebane

  3. märts 2019 - 16:44

  Valisin ära ja tulumaksu sai ka kohapeal kätte – meie jaoskonnas oli selleks espetsjaalne lett olemas.
  Kusjuures vahet polnud, keda valisid, ikka sai tulumaksu.

  Vasta
 • Lõpetage Ära

  4. märts 2019 - 18:39

  Kuidas saab nii loll olla, et sellist asja uskuda??? Tulge mõistusele, mõnele peab ikka piki pead panema, et arunatuke koju tuleks… Kui seda üldse antud ongi.

  Vasta
 • Mina

  27. märts 2019 - 10:26

  Ma ei suuda uskuda, et ma venelane olen

  Vasta
   • Mina

    27. märts 2019 - 10:30

    Patja soovid?

 • ei keegi

  27. veebr. 2023 - 15:57

  Aga mulle ei meeldi ükski kandidaat.Aga venelane on ka inimene….

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles