Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsuse otsus tõsta 2023. aastast pensioni 20-euro võrra pani pensionärid Ferrarisid ja luksusjahte ostma

jagamist

Täna on märgiline päev Eesti ajaloos – muidu kokkuhoidlikud ja ettevaatlikud pensionärid hakkasid kulutama oma sääste nii, nagu homset polekski. Põhjuseks valitsuse tänane otsus tõsta 2023. aastast pensioni 20-euro võrra.

Üle Eesti laekuvad signaalid luksusautode ja jahtide müüjatelt, kes kurdavad, et vanurid on kõik platsid masinatest tühjaks ostnud.

Pidu algas täna ennelõunal

Toimetusele teadaolevalt algas pensionäride laristamispidu pihta kella 11 paiku, kui valitsus erakorralise pensionitõusu teatavaks tegi.

“Meie kortermajas karjuti rõõmuuudise peale kõigepealt muidugi tund aega üksteise võidu täiesti tühja. Alles siis saadi aru, et kõigi kõrvakuulmisaparaatidel on patareid tühjad,” kommenteeris tänaseid sündmusi Mustamäel elav 83-aastane Voldemar Kask.

“Kui aparaadid said värskete patareidega laetud, siis oli kõigepealt kuulda palju nõrke rõõmuhõiskeid, mille summutasid siiski sellele järgnenud väga valjud luude murdumise hääled, kui vanurid end tugitoolist suure hooga püsti püüdsid ajada,” meenutab Voldemar.

Mustamäel elav 83-aastane Voldemar sääste laiaks löömas, sest kohe-kohe saabub riigi suur rahalaev.

“Seejärel kisti suurest erutusest puruks kõik madratsid ja raputati rahast puhtaks raamaturiiulid, millele järgnes loomulikult südameattakkide laine.”

“Kõigepealt viiski pensionitõusu rõõmusõnum kõik meie ja naabruskonna majade vanurid EMO-sse, kus nad kokku lapiti ja turgutati ning seejärel kiirustas iga pensionär juba ise mõnda auto-või luksuspaatide salongi,” meenutab Voldemar lõunaseid sündmusi.

Toimetusele teadaolevalt ongi praeguse hetkega kõik autoplatsid ja müügisalongid Ferraridest, Porschedest ja Lambogrhinidest tühjaks ostetud.

Küsimusele, et kas ehk mitte liiga vara pole oma elusääste laiaks lüüa, kui suur 20-eurone rahalaev saabub alles aastal 2023, vastas Mustamäel elav värske eralennuki omanik Voldemar nii:

“Nüüd on jummala pohhui, kui aus olla – enam pole mõtet siin midagi koonerdada, kui valitsus juba meie tuleviku nii ära kindlustanud on,” lisas Voldemar.

Sulle meeldis see lugu? No muidugi meeldis, meile ju ka! Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (6)

 • Sirje

  8. okt. 2021 - 07:52

  Toreju penskarid narrida kes on terve raske elu teinud vähese sissetulekuga tööd. Aga suuredsaksadtõstke ikka enda sissetulekuid. Kõvasti ja. Ikka tundubvähe.

  Vasta
 • Tapeedimuster

  8. okt. 2021 - 10:58

  Nüüd tuleb 20 korda tänada. Miinimumpalga saajad saavad tänada 70 korda. Iga sendi eest ei oota suurt tänu vist isegi valitsus mitte.

  Vasta
 • SirjeFataFakk

  8. okt. 2021 - 15:26

  Sirje, vähene palk on osaliselt seotud sellega, et kas Sa õppisid koolis tühikuid ning kirjavahemärke kasutama.
  Või Sa ei tunne nii?

  Vasta
 • Urve

  8. okt. 2021 - 22:03

  Lugesin Delfist, et 20€ on ERAKORRALNE pensoni tõus, mõtlesin, et kohe sellel aastal. Ei mainitud, et aprillist 2023. Seda kuulsin AK-st.
  Olgem rõõmsad ja hakkame ootama.

  Vasta
 • Onager Masturbejev

  24. okt. 2021 - 18:02

  Erakorraline kütuseabi 15 liitrit , et saaks luksusautosid korra kuus ka käivitada.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles