Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Vanasõna leidis taas kinnitust: kui Koplis või Kalamajas põleb, on oodata kinnisvaraarendust

Täna põlev maja Kopli liinidel - ka siia tuleb arendus. (foto: Pelgulinna grupp Facebookis)
jagamist

Kevad juba kogub jõudu ja nii nagu igal kevadel, kehtib ka sel aastal kindel reegel – kui Koplis või Kalamajas põleb, on oodata kinnisvaraarendust.

Täna öösel läks põlema Tallinnas Koplis 5. liinil tsaariaegne mahajäetud elumaja. Hoone on saanud väga kõvasti kannatada.

Arendajad juba luuravad ringi

Kehtib reegel, et kui maja põlema läheb, pole seal lähedal kunagi mitte kedagi. Kui aga põleng on juba hoos või vaikselt raugemas, hakkavad varemete ümber tiirlema kohe ka kinnisvaraarendajad.

„Jah, vastab tõele küll see väide – kui me sündmuspaika saabume ja hoonet kustutama hakkame, siis näeme me alati, kuidas kallid džiibid saabuvad ja alguses pargivad sündmuskohalt pigem kaugemale. Kui leegid on juba väiksemad, tulevad julgemad kinnisvaraarendajad juba ka lähemale,“ märkis Päästeameti esindaja.

„Vahel on juhtunud, et julgemad neist tulevad juba ka hõõguvaid söetükke jalaga toksima või hakkavad mõõdulindiga krunti mõõtma – see segab meie tööd ja peame neid alati eemale ajama hakkama,“ sõnas päästeametnik.

Varsti enam taolist vaatepilti Koplis ei näe – kõigepealt tuli ja siis arendus. Nii see asi käibki.

Kopli liinidel on niikuinii arendus käimas

„Täna oleme me juba paari kinnisvaraarendajat siin luuramas näinud  – ilmselgelt on tegemist amatööridega, sest esiteks hoiavad nad vähemalt hetkel aupaklikku kaugusesse ja nende amatöörlikkust näitab ka see, et siin liinidel tegelikult juba arendus käib. Seega on tegemist võhikkinnisvaraarendajatega, kes ilmselt siis teadmatussest siia kogunenud on,“ sõnas Päästeameti esindaja.

„Aga võib-olla on see neil lihtsalt veres – miskit põleb siinkandis, siis nad ei saa enam rahulikult kodus olla ja peavad üle vaatama tulema, ei tea,“ arvas ametnik.

Kopli põleng endiselt käib

Päästeameti esindaja sõnul tuli teade tulekahju kohta juba veidi pärast kella kahte öösel ja kustutustööd on praeguseks kestnud üle kuue tunni. Delfi sõnul avatakse jätkuvalt kustutamiseks hoone konstruktsioone. Hoone on küll osa ajaloolisest tehaselinnakust, kuid asetseb eemal praegu ehitatavatest ja restaureeritavatest hoonetest, tule levikut karta ei ole.

Tuld kustutavad komandod on vahetunud, tipphetkel oli kohal neli päästeautot ja eritehnika. Päästeameti sõnul on praeguseks sündmuspaigal kogunenud ka arvestatav kogus kinnisvaraarendajad.

Inimesi põlevast hoonest leitud pole. Samuti ei ole veel teada tulekahju põhjus.

„Kõigepealt tegeleme selle tulekahjuga ja siis vaatame, mida nende arendajatega peale hakata. Ilmselt tuleb vähemalt osadele neist suure uudisena see, et siin juba tegeletakse arendusega ja nad on siin tunde täiesti niisama passinud,“ lisas Päästeameti esindaja.

Hea lugeja! Mida arvad Sina – kas riik peaks andma Päästeametile rohkem õigusi, et tegeleda sündmuspaigal aktiivselt sinna kippuvate kinnisvaraarendajatega? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

1 kommentaar

  • Aare Tesaar

    31. märts 2019 - 18:45

    Päästeametile tuleb anda õigus kõik tulekahju kohal askeldavad kinnisvara arendajad kinni püüda ja saata nad eskordi saatel, varustatuna Statoili stardikaga, maapiirkondadesse uusi arendusi looma. Nii saame hoobilt kinnisvaraarendused ka väljaspool Kilulinna, heade mõtete linna ja suvepealinna käima.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles