Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Vanemad pole veel üldse valmis selleks, et kohe tuleb hakata oma laste eest koolitöid tegema

Selle lapsevanema pea plahvatab iga sekund. Sama tunnevad varsti tuhanded vanemad üle Eesti.
jagamist

Lastel lõpeb pikk suvepuhkus ja üsna pea algab kool. Lastevanemate jaoks tähendab see seda, et tuleb taas hakata meenutama koolis õpitut ning valmistuda oma laste eest koolitööde ärategemiseks, milleks valmis pole mitte keegi.

September on kohe ukse ees ja üle Eesti vaatavad vanemad õudusega kalendrit – kool algab kohe-kohe aga ei oma kooliajast ega eelmisel õppehooajal õpitust pole meeles mitte kui midagi.

Vanemad kahevahel

„Mul läheb laps sel aastal neljandasse klassi ja ausltöelda olen täiesti läbi juba,“ märkis Pärnus kahte last kasvatav Uudo (44).

„Kolmas klass oli minu jaoks täielik piin ja viimane piir – selleks, et näiteks matemaatikast midagigi aru saada, pidin jooksma pidevalt naabri vahet, kellel on aasta vanem tütar ja jagas teemat pisut rohkem,“ lausus Uudo.

„Lapsed on veel nädala oma vanavanemate juures ja kui mõtlen õudusega kogu sellele tohutule kodutööde hulgale, mis tulemas on, siis tunnistan ausalt, et olen mõelnud juba kooli helistada ja öelda, et minu lapsed sel aastal kooli ei tule, sest hundid murdsid nad maha suve jooksul,“ ütles Uudo.

“Tuleb joonistada ring – mis kurat on ring?” mõtleb see hädas lapsevanem oma lapse eest koolitööd tehes.

„Jah, kindlasti tuleks palju jama sellest – kogu see leina asi ja võltsmatused jne aga ma arvan, et asi oleks seda väärt,“ lisas Uudo mõtlikult.

Närvid juba läbi

„Kui palju on ruutjuur 64-st? Mis on Zimbabwe pealinn? Kas seksuaalkasvatuse tund muudab mu lapsed homodeks? Kõik need küsimused keerlevad ja pöörlevad mu peas juba ma ei tea, mitmendat ööd ja päeva,“ on murest murtud ka Tallinnas elav üksikema Katre (38).

„Magada ei saa, tööd teha ei saa, sportimise võid ära unustada nagu ka sõbrannadega väljas käimise,“ loetles Katre eesootavaid kannatusi.

„Xanaxi ja veinivarude täiendamine on ainuke pääsetee aga kaua needki aitavad,“ muretseb üksikema Katre, kelle lapsed on samuti veel vanavanemate juures asumisel.

Sellel lapsevanemal hakkas just Xanax mõjuma, mis lubab tal eriti halva mängu juures head nägu teha.

„Nüüd ongi nii, et tõmban igal õhtul kaks pudelit veini sisse, tablakas alla ja käin öösel kell 3 Prismas lastele asju ostmas kooliks. Mõnus on olla jah aga samal ajal on kuklas ikkagi suur mure – koolitöid tuleb ju hakata varsti tegema ja seda igal öösel,“ lisab Katre.

Koolitee ja -töö algab sel aastal esmaspäeval, 2.septemberil 2019. Sotsioloogid ennustavad, et ka suitsiidide arv hüppab sel ja järgnevatel kuupäevadel kõvasti üles.

Hea lapsevanem! Kas Sinul on Xanaxi ja veinivarud juba täiendatud? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles