Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Vihane Viilma: Ratas lubas täna õhtuks selget tähistaevast aga tutkit!

Pilves ilm ja pilves piiskop.
jagamist

Kui tänane päev algas peapiiskop Urmas Viilmale Saku uue kiriku sissepühitsemise positiivsete nootidega, siis õhtul uudised enam nii head polnud: nimelt moodustavad Jupiter ja Saturn täna öösel taevas haruldase “jõulutähe” aga Eesti kohal on ainult tihedad pilved.

Peapiiskop pettunud

Peapiiskop väljendas oma muret sotsiaalmeedias, kus ta kurtis, et kokkulepped valitsusega ei pidavat.

„Ammu oli ometi ju teada, et need jumala loodud planeedid ristuvad ja 800 aastat pole seda nähtud ja kui viimati nähti, siis peeti seda oluliseks usumärgiks ja Jeesuseks ja milleks kõik veel,“ kärkis Viilma.

Peapiiskopi kuvatõmmis.

„See oli ammu teada. Samuti oli ammu teada see, et seda kutsutakse „jõulutäheks“ ja see on ususektori inimestele tähtis. Täna aga vaatasid kõik Eesti usklikud pingsalt taeva poole, lootes seal näha haruldast „jõulutähte“, aga ei näinud seal peale uduse valgusreostuse midagi,“ kurdab Viilma.

„Ometi lubas peaminister Jüri Ratas nüüdsest alati kirikutele libedat liugu ja selget tähistaevast. Ega ta ometi ei mõelnud selle all ainult raha?“ mõtiskleb Viilma.

Ratas mõtles ainult raha

Peaminister Jüri Ratase sõnul on tegemist siiski suure arusaamatusega. „Kommunikatsioonierroriga, kui sobib teile,“ sõnas peaminister.

„Ma tõepoolest lubasin Urmasele (peapiiskop Urmas Viilma, toim), et kirikut ootab siitmaalt alates selge tähistaevas ja libe minek aga ma ka tõepoolest mõtlesin selle all ikkagi ainult raha ja võib-olla ka minu ja Riina (rahvastikuminister Riina Solman, toim) mõningast sotsiaalmeediatoetust,“ selgitas peaminister.

„Nii-öelda lisaboonusena,“ lisas ta.

Hetkel pole kahjuks teada, millal riigi ja kiriku vaheline nn ilmastikutüli lõppeda võiks.

.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles